• Aleksandrowskie Sreberka zachwycają w MPP! <3

Aleksandrowskie Sreberka zachwycają w MPP! <3

04 stycznia 202012-

W piątkowe popołudnie 3 stycznia 2020 r. rozpoczęliśmy udział w pierwszej edycji Młodzieżowego Pucharu Polski U-22K...

Przypomnijmy osiem drużyn - najlepszych z najlepszych - reprezentujących ośrodki z Gorzowa Wielkopolskiego, Gdańska, Gdyni, Warszawy (zastąpili Kraków), Torunia, dwie drużyny z Poznania i młode-gniewne z 25-tysięcznego "Miasteczka Sportu" - Aleksandrowa Łódzkiego) wyłonionych rankingiem od sezonu 2014/2015 prowadzonym przez Polski Związek Koszykówki walczy w pierwszej, historycznej rywalizacji pucharowej, w dwóch równolegle rozgrywanych turniejach półfinałowych (3-5.01.2020 r.), organizowanych w Miastach Gorzowie Wielkopolskim oraz Gdańsku!

Aleksandrowskie Sreberka prowadzone przez sztab trenerski - Adam Rajkowski, Dariusz Raczyński i Tomasz Grzeszczakowski rozpoczęły zmagania w pierwszej edycji MPP od rywalizacji z gospodarzem Szkołą Gortata Politechniką Gdańską!

Ubiegłoroczny Finalista Mistrzostw Polski (VI miejsce) drużyna z Pomorza wzmocniona, aż 7 zawodniczkami z drużyny ekstraklasowej, obecnie VII miejsce w BLK (Basket Liga Kobiet) zderzyła się z zespołowym (20 asyst), koncertowo grającym Dream Team-em z województwa łódzkiego!

Od pierwszych minut wzorowo dzielące się piłką aleksandrowskie koszykarki wyznaczyły ramy podopiecznym trenerki Lubow Szwecowej-Knap i asystentowi Michałowi Kowalskiemu, rewelacyjna postawa w obronie i konsekwencja w ataku Sreberek w pierwszych trzech kwartach (65:35) potwierdza potencjał młodych-gniewnych z Miasta Sportu! To był jasny sygnał do wszystkich ekip best&best - aleksandrowianki zawsze walczą o najwyższe cele! <3

Spotkanie rozpoczęło się o celnego rzutu dystansowego gospodyń i do połowy pierwszej części rywalizacji była bardzo wyrównana walka, ale od stanu (8:9) Basketki wrzucają "szósty bieg" i odnotowują run 8:0! Ostatecznie kończymy pierwsze 10 minut wynikiem 21:11 <3

Kolejna kwarta, to wzloty i upadki obydwu drużyn, ale ponownie wychodzimy zwycięsko i dokładamy 5 oczek do przewagi, by zejść na dłuższą przerwę przy wyniku 41:26!

Po dłuższym odpoczynku aleksandrowskie koszykarki rozgrywają wzorcową kwartę! Znakomita obrona, kontry, asysty, przechwyty, po prostu kwintesencja koszykówki młodzieżowej, gdzie dłonie same składały się do braw <3 Z końcowym gwizdkiem III odsłony pary sędziowskiej Piotra Kaszuby i Jacka Wocha "zamykamy" nadzieje gdańszczanek na zwycięstwo (65:35)...

IV kwarta należy do aleksandrowskich zmienniczek, Basketek roczników 2001 i 2003, które ambitnie powalczyły pokazując, że sezon 2019/2020 może być szczęśliwy w kolejnej kategorii wiekowej - juniorek młodszych U-18! <3 pozdrawiamy Coach-a Zen Master Piotra Rozwadowskiego i Dream Team U-18 <3

Półfinał Młodzieżowego Pucharu Polski U-22K

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Szkoła Gortata Politechnika Gdańska 79:55 (21:11, 20:15; 24:9, 14:20) statystyki

Dziś pokazaliśmy zespołową grę z niewielką ilością błędów, takiej postawy oczekujemy od ubiegło sezonowych srebrnych medalistek Mistrzostw Polski! Jutro kolejne wyzwanie i rewanż za Wielki Finał MP! Zagramy z Mistrzyniami Polski drużyną ENEA AZS Poznań, będzie się działo! Start o godzinie 13.45 zapraszamy do kibicowania i wspierania naszych SMS-ianek, relacja live pod linkiem www.tvcom.pl

Statystyki drużynowe naszych Sreberek - za dwa 24/58 41,4%, za trzy 5/21 23,8%, za jeden 16/22 72,7%, zbiórek 51, w tym, aż 16 ofensywnych! 20 asyst, tylko 12 strat, 9 przechwytów, aż 6 bloków i eval aleksandrowskiego Dream Team-u 97! Brawo WY <3

Choć, to sport drużynowy, to należy wyróżnić pięć Basketek, a w pierwszej kolejności "mózg" naszej drużyny, rozgrywającą Natalkę Łopińską, która koncertowo dzieliła się piłką "napędzając" swoją drużynę i w odpowiednich momentach "strzelała", oto jej imponujące statystyki indywidualne - 21 pkt. (za dwa 4/11 36,4%, za trzy 3/6 50%, za jeden 4/4 100%), 8 zbiórek, w tym 3 w ataku, 4 asysty, 3 przechwyty i najwyższy eval w aleksandrowskiej drużynie 24! Brawo Sowa <3

Kapitan Martyna Leszczyńska - 14 pkt. (za dwa 6/8 75%, za trzy 0/1 0%, za jeden 2/2 100%), 7 zbiórek, w tym 4 w ataku, 4 asysty, 1 przechwyt i eval 20! Brawo Leszczyk <3

Nasza silna skrzydłowa Aleksandra Lorenz - 13 pkt. (6/14 42,9%, za jeden 1/4 25%), uwaga 16 zbiórek, w tym 4 w ataku, eval 17! Brawo Oleńka <3

Kolejne wyróżnienia przesyłamy do zaprzyjaźnionego Miasta Brzegu i Klubu UKS Piłsudczyk Brzeg, korzystając z okazji serdecznie pozdrawiamy Panią Prezes Beatę Kulbaka, Członków Zarządu i ukochaną Małgoś Kubiak <3 tak to właśnie wychowanki "Piłsudczyka" zachwyciły - Martyna Janusz 8 pkt. (1/4 25%, za trzy 1/3 33%, za jeden 3/4 75%), 1 zbiórka w obronie, 2 asysty, 1 blok i eval 5, Aleksandra Pszczolarska - 7 pkt. (3/5 60%, za trzy 0/3 0%, za jeden 1/2 50%), 8 zbiórek, w tym 2 w ataku, 3 asysty, 3 przechwyty, 3 bloki i eval 17! Brawo Bobas i Pszczółka <3

Ale dziś słowa podziękowań i buziaki kierujemy do wszystkich aleksandrowskich koszykarek, które pokazały, że każda zawodniczka wchodząca z ławki jest ważnym "elementem całej układanki" i każda z nich dokłada swoją cegiełkę do sukcesu! Słowa wielkiego uznania dla sztabu trenerskiego i medycznego! Dziękujemy WAM <3 DREAM TEAM <3

Korzystając z okazji serdecznie pozdrawiamy trzy Basketki, które niestety nie pojechały do Gdańska, a również tworzą Dream Team - Katarzynę Szperę (kontuzja dłoni), Katarzynę Pawlik (powrót po kontuzji stawu skokowego) oraz najmłodszej, ambitnej Natalii Rudzińskiej! <3

Trzymamy mocno kciuki za kolejne dwa dni, przypomnijmy sobota godz. 13.45 ENEA AZS Poznań, niedziela 10.45 AZS Uniwersytet Warszawski!