• Ambitna postawa Dream Team-u I LK <3

Ambitna postawa Dream Team-u I LK <3

14 listopada 202012-

W sobotę 14-go listopada drużyna pierwszoligowa pod wodzą trenera Adama Rajkowskiego, asystentki trenera/psycholog sportu Agaty Maciejewskiej oraz fizjoterapeutów Sonii Bałwas i Mateusza Bukackiego udała się do miasta Gdańska żeby rozegrać mecz z drugiej kolejki.

Nietypowo, bo o godzinie 13.00 młode gniewne rozpoczęły spotkanie z zespołem Politechniki Gdańskiej II prowadzonej przez trenera Michała Kowalskiego i Adama Mullera. Od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie to trudny mecz, lecz nie wiedzieliśmy jak bardzo. Sztab szkoleniowy zespółu Politechniki postanowił, że do gry z najmłodszą aleksandrowską drużyną w historii występów pierwszoligowych (17,05), dopuścił kilka zawodniczek ekstraklasowych, co spowodowało strach w oczach Basketek!

Od pierwszej minuty spotkania gospodynie wykorzystują każdy nasz błąd. Imponują wysoką skutecznością rzutów dystansowych. My natomiast, po raz kolejny nie potrafimy poradzić sobie z głową. Wszystkie nasze braki nie wynikają z rewelacyjnej gry gdańszczanek, lecz roztargnienia i stresu, co doprowadza do wysoko przegranej pierwszej połowy 51-25! :(

W kolejnej części pokazujemy na co stać zespół z Aleksandrowa Łódzkiego. Mniej przestraszone, zaczynamy od agresywnej obrony. Z minuty na minutę budujemy pewność siebie, a dzięki niej skutecznie kończymy każdy atak pozycyjny. Udaje nam się wyprowadzić kilka dobrych kontrataków. Taka gra doprowadza do remisu w kwarcie trzeciej 25-25, pomimo obecności doświadczonych przeciwniczek! <3

W ostatniej części spotkania kontynuujemy dobrą passę. Gramy uporządkowaną koszykówkę, czego nie można było powiedzieć o pierwszej połowie. Nareszcie poprawiamy skuteczność rzutów osobistych – 66%. Agresywną obroną staramy się wywrzeć presję na zawodniczkach z Gdańska. Mimo widocznej przewagi gospodyń, nie poddajemy się, walczymy o każdą piłkę!

Rywalizację kończymy wysoką przegraną 101-68, lecz zyskujemy cenne doświadczenie, które zaprocentuje w niedalekiej przyszłości.

Gratulujemy gdańszczankom, a Basketkom dziękujemy za bardzo ambitną postawę, dziś pokazałyście w jakim kierunku idziecie! Ciężka dwumiesięczna praca nie idzie na marne, step by step! <3 Jesteście o krok przed przejściem do dorosłego basketu, a wtedy starsze koleżanki, będą Was "błagać o litość" :) Brawo WY <3

II kolejka rozgrywek I Ligi Kobiet grupa A

Politechnika Gdańska II - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 101:68 (31:11, 20:14;  25:25, 25:18) statystyki, tabela.

W następną sobotę we własnej hali będziemy gościć AZS Uniwersytet Warszawski. Zapraszamy na transmisję o godzinie 17.00 na naszym facebookowym profilu. Trzymamy mocno kciuki!