• Mimo przepięknej walki kończymy w sobotę udział w MP U-22 :(
image

Mimo przepięknej walki kończymy w sobotę udział w MP U-22 :(

07 lutego 202012-

Niesamowite Mistrzostwa Polski juniorek starszych, który dramaturgią przejdzie do historii polskiej koszykówki młodzieżowej! 

Jeszcze w czwartek wieczorem po podliczeniu tzw. "małej tabeli", mimo dwóch przegranych mieliśmy teoretyczne szanse na awans do strefy medalowej, ale piątek pokazał jak nieprzewidywalny jest sport...

Dream Team U-22 musiał wygrać z drużyną ze stolicy różnicą 19 pkt., a gdynianki musiały pokonać ekipę MUKS-u Poznań, tylko przy takich założeniach mogliśmy awansować do pierwszej czwórki turnieju finałowego! 

Zdeterminowane Basketki stanęły na wysokości zadania i po koncertowej grze ze zbilansowaną grą w ataku i obronie pokonują drużynę AZS Uniwersytet Warszawski 50:85! Pierwszy punkt zrealizowany, ale kolejny, to wygrana gdynianek, które mimo, to, że przystąpiły do spotkania w roli faworytów ulegają...uwaga 1 pkt. zdeterminowanym i znakomicie walczącym do ostatniej sekundy meczu poznaniankom (82:81), więc łzy w obozie aleksandrowskim i niestety kończymy udział w turnieju w sobotę w walce o V miejsce!

W walce o miejsca V i VI zmierzymy się z gorzowiankami, które przegrywają po dogrywce z drużyną z Zagłębia Sosnowiec, co jest kolejną niespodzianką turnieju...

Dzień III MP U-22K

AZS Uniwersytet Warszawski - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 50:85 (7:19, 20:22; 8:23, 15:21) statystyki

Zapis video spotkania

Wyniki III dnia MP U-22K

GO BASKET GO!