• O awans do Wielkiego Finału musimy powalczyć w niedzielne przedpołudnie!

O awans do Wielkiego Finału musimy powalczyć w niedzielne przedpołudnie!

29 marca 202212-

Dziś uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mieście Sportu powalczyły w hicie grupy IV Półfinałów Mistrzostw Polski juniorek młodszych rozgrywanych w Bydgoszczy. Zmierzyliśmy się z w drugim dniu rywalizacji z Mistrzyniami woj. wielkopolskiego, niepokonanej drużyn z pierwszego dnia - Lider Biofarm Swarzędz

Od pierwszych minut widać, było nerwowość w grze swarzędzanek i aleksandrowianek, sinusoida z pierwszej kwarty kończy się lepiej dla gospodyń spotkania, czyli Lidera, który wysuwa się na pięciopunktowe prowadzenie - 23:18.

Brak skuteczności rzutowej obydwu drużyn trwa dalej i w pierwszych trzech minutach nie potrafiły zdobyć choćby jednego oczka :(

Mozolne odrabianie strat udaje się Basketkom w siódmej minucie 27:28, ale szybka odpowiedź drużyny z Wielkopolski podcina na chwilę skrzydła koszykarkom z Miasta Sportu, ale odradzamy się ponownie w kocówce pierwszej połowy i schodzimy na dłuższy odpoczynek z jednym punkcikiem zapasu - 32:33...

W drugiej połowie odbijamy się na najwyższe prowadzenie 34:38, niestety ponownie oddajemy pole gospodyniom i ze smutkiem kończymy III kwartę wynikiem 53:49 :(

W ostatniej części mimo wielu prób nie dajemy rady i przegrywamy spotkanie numer 2 :( niestety 28 strat, czy niski procent rzutów z linii osobistych 55% nie pomogły nam w odniesieniu wygranej :(

Gratulujemy podopiecznym Magdaleny Dedio, a SMS-iankom dziękujemy za walkę i życzymy powodzenia jutro, gdzie każda wygrana naszej drużyny daje awans!

II dzień Półfinału MMP U-17K grupa IV 2.04.2022 r. godz.15.30 Hala ZS nr 7 ul. Waryńskiego 1 w Bydgoszczy

Lider Biofarm Swarzędz - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 66:60 (23:18, 9:15; 21:16, 13:11) statystyki, tabela.

Jutro ostatnie spotkanie, gdzie zmierzymy się z drużyną z Elbląga. Trzymamy mocno kciuki <3