• Bratobójczy pojedynek dla Basketek :)

Bratobójczy pojedynek dla Basketek :)

03 listopada 201812-

We wczesne popołudnie na parkiet w hali SP 1 przy ul. Waryńskiego 22/26 w Aleksandrowie Łódzkim wyszły SMS-ianki z zaprzyjaźnioną drużyną LUKS Trójki Sieradz, rywalizacja w ramach rozgrywek II Ligi Kobiet!

Zdziesiątkowane kontuzjami i chorobami młode-gniewne Basketki od pierwszych minut dzielnie walczyły, ale silniejsze fizycznie sieradzanki nie zamierzały "tanio sprzedać swojej skóry"...

Aleksandrowianki prowadzone przez trenerów Piotra Rozwadowskiego i Piotra Milbrandta od pierwszych minut narzuciły swój styl gry wymuszając agresywną obronę i szybki kontratak, efekt widoczny był już w po pierwszej odsłonie - 24:3...

W kolejnych minutach gra niewiele uległa zmianie, a koleżanki z Sieradza nadal nie potrafiły poradzić sobie z press-em, na przerwę schodzimy przy wyniku 48:12!

Niestety sieradzanki osłabione brakiem trenera Grzegorza Andryszczaka (dwa przewinienia techniczne) dzielnie walczyły w drugiej połowie, ale uczennice I i II klas o profilu koszykarskim Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim kontynuowały dobrą grę w obronie i ataku, by ostatecznie zwyciężyć po raz pierwszy w sezonie 2018/2019 w rozgrywkach II Ligi Kobiet!

Wartym odnotowania jest fakt powrotu na aleksandrowski parkiet, byłych Basketek reprezentujących nasz klub... jakiś czas temu :) Marcelina Krajewska (4 pkt.), Kinga Keler (16 pkt.), Zuzanna Osyda (5 pkt.) oraz Ewa Pietrzak (3 pkt.) - serdecznie Was pozdrawiamy :)

Podziękowania kierujemy do zawodniczek obydwu drużyn za ambitną postawę! Brawo WY :)

IV kolejka rozgrywek II Ligi Kobiet

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - LUKS Trójka Sieradz 89:34 (24:3, 24:9; 25:14, 16:8) statystyki, tabela.

Za dwa tygodnie nasze SMS-ianki czeka daleki wyjazd do Lublina. Trzymamy mocno kciuki!