• SMS-ianki zwycięstwem zakończyły rundę zasadniczą! <3

SMS-ianki zwycięstwem zakończyły rundę zasadniczą! <3

14 grudnia 201912-

Kiedy rozpoczynaliśmy zmagania drugoligowe, które stały się stałym elementem ogrywania uzdolnionej aleksandrowskiej młodzieży uczącej się w Szkole Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że w rundzie rewanżowej odnotujemy bilans 4:1, który tylko potwierdza potencjał młodych-gniewnych prowadzonych przez sztab trenerski Piotr Rozwadowski, Tomasz Grzeszczakowski! :)

Tak, tak rocznik 2001/2002/2003/2004/2005 systematycznie konfrontowany, łącznie rozegrał już, uwaga...38 spotkań, licząc rozgrywki U-16, U-18, U-22 oraz II LK i I LK! Robi wrażenie :) a to przecież dopiero półmetek sezonu 2019/2020!

Dziś rywalizowaliśmy z doświadczoną ekipą trenera Pawła Wojtyły i grającej asystentki Karoliny Boniowskiej - UKS 4 Ursus Warszawa, który już w poprzedniej kolejce zapewnił sobie udział w Finale A (1-3 grupa A + 1-3 grupa B), więc do spotkania z SMS-iankami przystępował bez pięciu podstawowych zawodniczek. Przypomnijmy w pierwszej konfrontacji o zwycięstwie zadecydowała dogrywka (82:81) i ponownie pierwsze minuty zapowiadały również zaciętą walkę o zwycięstwo. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 50:42...

Po dłuższej przerwie warszawianki odrabiają minimalnie straty, ale ostatnie dziesięć minut w przeciwieństwie do pierwszej rywalizacji należały do Basketek, które konsekwentnie prowadząc zespołową obronę i odważne "wiazdy" podkoszowe zasłużenie zwyciężają i kończą rundę zasadniczą II Ligi Kobiet na pozycji IV grupy A! Co oznacza, że zagramy w II rundzie z drużynami z pozycji 4, 5, 6 grupy B, a są nimi - UKS Huragan Wołomin, UKS Szkoła Gortata oraz SKS 12 Warszawa. Rundę zasadniczą zamykamy z bilansem 5 wygranych, 5 przegranych, zdobyte punkty (3-2 home), (2-3) away, zdobyte punkt - stracone 755 - 698, czyli na +57! Brawo <3

Początek II rundy rozgrywek II Ligi Kobiet zaplanowano na 11 stycznia 2020!

Dziękujemy za walkę warszawiankom, a Basketkom gratulujemy znakomitej postawy! Brawo WY <3

X kolejka rozgrywek II Ligi Kobiet

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - UKS 4 Ursus Warszawa 89:71 (25:18, 25:24, 14:15, 25:14) statystyki, tabela.

Przed Wami kultowe statystyki przygotowane przez Coach-a Piotra i jego asystentki, rozpoczynamy od drużynowych - za dwa pkt. 31/59 53%, za trzy 3/16 19%, za jeden 18/24 75%, zbiórki 47, w tym 13 ofensywnych, 20 asyst, 14 przechwytów, bloki 5, strat tylko 12 i eval 116! Indywidualne rozpoczynamy od kapitan Oliwii Trzymkowskiej 9 pkt. (za dwa 2/3 67%, za trzy 0/2 0%, za jeden 5/6 83%, zbiórki 7, w tym 3 w ataku, 2 asysty, 1 przechwyt, eval 14), Karolina Dżochowska 13 pkt. (za dwa 5/9 56%, za trzy 0/2 0%, za jeden 3/4 75%, zbiórki 2, w tym 1 w ataku, 2 asysty, 1 przechwyty, eval 11), Maja Skowrońska 2 pkt. (za dwa 1/5 20%, za trzy 0/1 0%, Maja Michalska 4 pkt. (za dwa 1/1 100%, za trzy 0/1 0%, za jeden 2/2 100%, 1 zbiórka w obronie i eval 4, Justyna Kozarska 14 pkt. (za dwa 7/12 58%, za trzy 0/2 0%, 3 zbiórki, w tym 2 w ataku, dwie asysty, 1 przechwyt, eval 11!), Paulina Hnida 8 pkt. (za dwa 1/5 20%, za trzy 1/2 50%, za jeden 3/4 75%, 3 zbiórki, w tym 1 w ataku, 5 asyst, 3 przechwyty, jeden blok, eval 13!), Patrycja Borawska 13 pkt. (za dwa 6/8 75%, za jeden 1/2 50%, 8 zbiórek, w tym jedna w ataku, 1 asysty, 1 przechwyty, 2 bloki, eval 22! woow <3), Nadia Makowska 2 pkt. (za dwa 1/4 25%, 7 zbiórek, w tym 2 w ataku, 1 asysta, 1 przechwyt, eval 4), Weronika Brzycka 13 pkt. (za dwa 6/8 75%, za trzy 0/3 0%, za jeden 1/2 50%, 9 zbiórek, w tym dwie w ataku! 2 asysty, 3 przechwyty, 1 blok, eval 20! woow <3), Julia Tymoszuk 8 pkt. (za dwa 0/1 0%, za trzy 2/3 67%! woow <3, za jeden 2/2 100%, 2 zbiórki w obronie, 5 asyst, 2 przechwyt i eval 12!), Anna Charytoniuk 3 pkt. (za dwa 1/3 33%, za jeden 1/2 50%, 3 zbiórki, w tym 1 w ataku, 1 asysta, 1 przechwyt, blok 1, eval 5), Amelia Trybułowska w dziesięciominutowym występie zdobyła 2 zbiórki w obronie i eval 2. Jesteśmy z Was dumni!