• Doczekaliśmy się! BRAWO WY :)

Doczekaliśmy się! BRAWO WY :)

16 listopada 201712-

Po trudnych minionych dwóch kolejkach rozgrywek juniorek starszych U-22 (spotkanie z AKS SMS Łódź oraz Widzewem Łódź) podopieczne sztabu trenerskiego;  trenera głównego Piotra Neydera,  trenera Adama Rajkowskiego (odpowiedzialnego za przygotowanie wysokich graczy), trenerów przygotowania motorycznego Piotra Milbrandta i Macieja Kosiaka -„WYPALIŁY”!

Wyjazd do Pabianic wreszcie uwidocznił potencjał składu aleksandrowskiej drużyny w sezonie 2017/2018! Zdecydowana poprawa gry obronnej stała się kluczem do zwycięstwa, a kiedy oddaje się serce w obronie i skutecznie zatrzymuje przeciwnika zdecydowanie łatwiej jest grać w ataku!

Oczywiście oddajemy młodszym pabianiczankom szacunek za walkę w dwóch pierwszych odsłonach. Za sprawą skutecznych akcji Justyny Rudzkiej (20 pkt.) rywalizowały jak równy z równym, ale już końcówka II kwarty uwidoczniła braki kondycyjne podopiecznych trenerki Sylwii Wlaźlak i Edyty Koryzny.

Po długiej przerwie Team trenera Piotra znalazł klucz do wygranej, czyli zupełne odcięcie liderki z pabianickiej drużyny…

Cieszy skuteczność rzutów dystansowych naszych Basketek, aż 7 z nich zmieściło się w obręczy, uwaga także Samu – Justyna Samulak – power forward :), aż 10 aleksandrowskich koszykarek wpisuje się na listę zdobytych punktów drużyny!  Brawo WY :) ale dziś składamy serdeczne podziękowanie nie za grę w ataku, ale oddanie serducha w obronie i walki o każdą piłkę, szczególnie za trzecią odsłonę, która zakończyła występ podstawowych graczy obydwu drużyn. Ostatnie dziesięć minut, stało się popisem aleksandrowskich zmienniczek i pożegnaliśmy ich oklaskami :) Gratulacje!

Miłym akcentem, było przywitanie się trenerki Edyty z Basketkami, którą serdecznie pozdrawiamy :)

Juniorki starsze U-22 trzecia kolejka

PTK Tomiq Pabianice – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 40:73 (16:17, 14:20; 6:19, 4:17) statystyki, tabela.

Spotkanie w Hali Powiatowej przy ul. Św. Jana 30/36 w Pabianicach zakończyło pierwszą rundę rozgrywek juniorek starszych U-22 województwa łódzkiego, za dwa tygodnie SMS-ianki rozpoczynają rundę rewanżową pojedynkiem we własnej hali z drużyną AKS SMS Łódź!

Startujemy 29.11.2017 r. (środa) o godzinie 19.00 i już dziś serdecznie zapraszamy kibiców aleksandrowskiej drużyny!