• Wracamy do Elity juniorek starszych! :)

Wracamy do Elity juniorek starszych! :)

26 stycznia 201912-

We wspaniałych nastrojach kończą Basketki z Aleksandrowa Łódzkiego drugi dzień zmagań na gdańskim parkiecie!

Po wygranej z drużyną UKS Nowa Wieś zapewniliśmy sobie wyjazd na Wielki Finał najstarszej grupy młodzieżowej - rozgrywek juniorek starszych U-22! Gratulujemy :)

Po roku nieobecności w wielkim stylu wracamy do elity ośmiu najlepszych drużyn w Polsce! Dream Team trenera Adama Rajkowskiego pokazał, jak można poradzić sobie mimo przeciwności losu - sierpień odnowienie się kontuzji Natalii Klimczyk "Glimy", która niestety już nie pomoże nam w sezonie 2018/2019, wrzesień kontuzje skreślające kolejne trzy podstawowe zawodniczki UKS-u Martynę Borowiecką "Boro", Karinę Skopińską "Kurczak" oraz Jessicę Solak "Jess" :( w połowie listopada odpada kapitan Agata Maciejewska "MJ", która na szczęście dołączyła do drużyny w przeddzień 1/2 MP U-22K... pomogła uzdolniona młodzież Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim. SMS-ianki klas drugich rocznika 2001 oraz trzeciej 2000 stały się podstawowymi zawodniczkami reprezentacyjnej drużyny pierwszoligowej!

Drużyny, która poprzez ogrywanie w przedsionku BLK miała "złapać" jakość na rozgrywki młodzieżowe w cyklu U-22 oraz U-18. Mimo braku wygranej w czternastu kolejnych spotkaniach I LK nie załamały się, wręcz przeciwnie sztab trenerski poprzez ciągłą motywację i wielkie wsparcie dawane dla każdej z Basketek z każdym miesiącem podnosił ich morale i pokazał tor, którym mają podążać!

Wszystkie uzdolnione koszykarki z Miasta Sportu uwierzyły, że poprzez ciężką pracę mogą odnieść sukcesy w rozgrywkach młodzieżowych i jesteście Państwo świadkami tych wydarzeń! Dream Team po niespełna sześciu miesiącach zdobywa wytyczony cel!

Aleksandrowska młodzież ambitnie walcząca w każdym spotkaniu rozgrywek juniorek starszych sezonu 2018/2019 pokazała charakter i podniosła się odradzając marzenia o dobrym występie w Finale Mistrzostw Polski U-22! Z bilansem 9-1, licząc rundę zasadniczą, turniej strefowy i półfinałowy zapewnia sobie zasłużony udział w zmaganiach best&best polskiej młodzieżowej koszykówki! BRAWO :)

W sobotnim spotkaniu ponownie Wszystkie Basketki dokładają cegiełki punktowe, a co najważniejsze poprawiając statystyki rzutowe! Zobaczcie sami - za dwa 25/39 64,1%, za trzy 9/24 37,5%, za jeden 12/14 85,7% woow! Ponownie wspaniale dzieliły się piłką 29 asyst, 14 przechwytów i 6 bloków. Goldenki z Miasta Sportu, są w FINALE :)

Jesteśmy z Was dumni!

Ale nie można zawieść sztabu trenerskiego, jak przygotowuje taką muzę do autobusu jadącego z Basketkami na meczyk! :)

Drugi dzień zmagań w grupie II pokazał, jak bardzo wyrównane, są drużyny z Aleksandrowa Łódzkiego i Gdańska, uwaga zaledwie 1 punkcik dzieli te ekipy, gospodynie również zapewniają sobie awans mając na koncie 177 pkt. zdobytych do 90 straconych, a Dream Team 180-94. Więc o układzie tabeli zadecyduje bezpośredni mecz, który zakończy zmagania półfinałowe U-22K w Gdańsku! Oj będzie się działo!

Gratulujemy gdańszczankom awansu, słowa podziękowań kierujemy do ambitnie walczących warszawianek prowadzonych przez duet Cezary Grzelak, Marek Ruciński. Szczególne podziękowania kierujemy do niesamowitej ekipy kibiców na czele z Panem Prezesem Marcinem Bałwasem i Panią Wiceprezes Agnieszką Komorowską, która pokazała siłę dopingu w hali Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej! Brawo WY :)

II dzień 1/2 MP U-22K

Grupa II

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - UKS Nowa Wieś 89:63 (27:13, 23:15; 20:12, 19:23) statystyki, tabela.