• Turniej Strefowy U-22 w Aleksandrowie Łódzkim!

Turniej Strefowy U-22 w Aleksandrowie Łódzkim!

27 grudnia 201712-

Podopieczne sztabu trenerskiego; trenera głównego Piotra Neydera, trenera asystenta przygotowania graczy podkoszowych Adama Rajkowskiego, trenera przygotowania motorycznego Piotra Milbrandta oraz Macieja Kosiaka po wywalczeniu tytułu Mistrzostwa woj. łódzkiego w pierwszy weekend Nowego Roku 2018 zorganizują Turniej Strefowy juniorek starszych U-22!

Przypomnijmy celem turnieju jest wyłonienie Mistrza Strefy Bydgoszcz, który awansuje bezpośrednio do półfinałów Mistrzostw Polski, a pozostałe ekipy walczą o rozstawienie z miejsc 2-4 do fazy ćwierćfinałowej MP juniorek starszych U-22!

W trakcie trzydniowej rywalizacji w trzech miastach zmierzą się niestety tylko trzy drużyny woj. kujawsko-pomorskiego z najlepszą ekipą woj. łódzkiego! Wśród drużyn reprezentujących tzw. Stefę Bydgoszcz znalazły się zaplecze ekstraklasowej ekipy MMKS Katarzynki Toruń oraz KS Basket 25 Bydgoszcz, jako trzecia drużyna Turnieju Strefowego reprezentująca woj. kujawsko-pomorskie będzie utytułowana młodzieżowa ekipa  MUKS WSG Supravis Bydgoszcz. Niestety woj. łódzkie będzie reprezentować tylko Mistrz z Aleksandrowa Łódzkiego, pozostałe drużyny Widzewa Łódź, PTK Tomiq Pabianice oraz AKS SMS Łódź zrezygnowały z udziału w Turnieju i zaczekają na wyniki losowania miejsc 5-8, które odbędzie się tuż po rywalizacji w Turnieju Strefowym.

Dodatkowo ekipę z Torunia oraz MUKS-u będą wspierać SMS-ianki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Koszykówki z Łomianek!

Już dziś serdecznie zapraszamy do wspierania uzdolnionej, aleksandrowskiej młodzieży reprezentującej Szkołę Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim! Harmonogram Turnieju Strefowego, spotkań rozgrywanych w Mieście Sportu;

5 stycznia (piątek) godz.17.00

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MMKS Katarzynki Toruń

6 stycznia (sobota) godz.17.00

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - KS Basket 25 Bydgoszcz

7 stycznia (niedziela) godz.14.00

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MUKS WSG Supravis Bydgoszcz

Miejsce hala SP nr 1 przy ul. Waryńskiego 22/26 w Aleksandrowie Łódzkim

Pełny terminarz Turnieju Strefowego;

5 stycznia (piątek)

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MMKS Katarzynki Toruń (gospodarz Aleksandrów Łódzki)

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz - KS Basket 25 Bydgoszcz (gospodarz MUKS)

6 stycznia (sobota)

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - KS Basket 25 Bydgoszcz (gospodarz Aleksandrów Łódzki)

MMKS Katarzynki Toruń - MUKS WSG Supravis Bydgoszcz (gospodarz MMKS)

7 stycznia (niedziela)

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MUKS WSG Supravis Bydgoszcz (gospodarz Aleksandrów Łódzki)

KS Basket 25 Bydgoszcz - MMKS Katarzynki Toruń (gospodarz KS)

Przypomnijmy Basketki, to ubiegłoroczne finalistki Mistrzostw Polski, gdzie w Mieście Gdyni wywalczyły IV miejsce, podopieczne trenera Piotra Kulpekszy KS Basket 25 Bydgoszcz, to również finalistki zeszłorocznego turnieju finałowego, gdzie zajęły VII miejsce! Koszykarki z Torunia prowadzone przez trenera Tomasza Urbana i drużyny MUKS-u WSG Supravis Bydgoszcz z trenerem Krzysztofem Janikiem odpadły w półfinałach.

Smaczkiem tegorocznej rywalizacji w Turnieju Strefowym jest fakt, że barwy aleksandrowskiej drużyny reprezentują wypożyczone torunianki Roksana Płonka i Marta Wieczyńska, które zagrają przeciwko swojemu klubowi macierzystemu już w pierwszym spotkaniu! Oczywiście nie musimy dodawać, że zawsze toczyły niezwykle zacięte pojedynki z koleżankami z Miasta Bydgoszczy, ale po raz pierwszy powalczą jako aleksandrowianki :)