• Koncert rzutów dystansowych :)

Koncert rzutów dystansowych :)

10 lutego 201912-

W niedzielne wczesne popołudnie dokończyliśmy V kolejkę rozgrywek młodzieżowych juniorek młodszych U-18, gdzie nasze SMS-ianki klasy I A oraz II A i B Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim pod wodzą trenera Piotra Rozwadowskiego zmierzyły się z koleżankami z drużyny MKS Ósemka Skierniewice...

Podopieczne człowieka-orkiestry skierniewickiej koszykówki trenera Adriana El-Warda mimo, że walczyły ze starszymi koleżankami, faworytkami spotkania nie poddały się, wręcz przeciwnie zaprezentowały się bardzo ambitnie dzielnie walcząc od pierwszej do ostatniej minuty!

Mimo niemrawego początku ze strony SMS-ianek, z końcem pierwszej odsłony opanowały sytuację i otwierają I kwartę wynikiem 21:11, w kolejnych częściach rywalizacji trwała zacięta walka ze wskazaniem na aleksandrowskie koszykarki, które przypomnijmy mają zadanie wygrania wszystkich trzech spotkań rundy zasadniczej - dwumecz ze skierniewiczankami oraz łodziankami z ul. Milionowej 12.

Wygrane zagwarantują podopiecznym trenera Piotra udział w Turnieju Strefowym, z jednym meczem o mistrzostwo woj. łódzkiego, gdzie będziemy mogli korzystać z Nicoli Obrodzkiej "Obro" oraz Aleksandry Pszczolarskiej "Pszczółki", które serdecznie pozdrawiamy :) Mecz rozegramy w Pabianicach, gdzie zmierzymy się z podopiecznymi trenerki Sylwii Wlaźlak, po wyłonieniu jedziemy do Bydgoszczy, gdzie czeka nas mecz z mistrzem i wicemistrzem woj. kujawsko-pomorskiego.

Wracając do rywalizacji aleksandrowianki kontra skierniewiczanki wartym odnotowania jest niesamowita "strzelanka" dystansowa rzadko spotykana na poziomie juniorskim, Basket trafia 8 trójeczek, za sprawą Justyny Kozarskiej "Sendi" 3x3, Bianki Bałwas "Biany" 2x3, kapitan Sylwii Sobczak 2x3 "Sylii" oraz Martyny Olczyk 1x3 "Tyśki", a Ósemka 5, które padają łupem jednej zawodniczki Julii Świech! Woow :) Gratulacje!

Dziękujemy skierniewiczankom za ambitną postawę, a Basketkom gratulujemy wykonania zadania numer 1 :)

V kolejka rozgrywek juniorek młodszych U-18

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MKS Ósemka Skierniewice 89:59 (21:11, 25:14, 22:19, 21:15) statystyki, tabela.

Teraz czas na juniorki starsze, które już w najbliższy wtorek wyruszają na Wielki Finał Mistrzostw Polski U-22! Przypomnijmy, że aż dziewięć Basketek juniorek młodszych zasila skład Dream Team-u trenerów Adama Rajkowskiego, Dariusza Raczyńskiego!

Rozgrywki U-18 wracają dopiero po przerwie zimowej 24 lutego, gdzie zmierzymy się na własnym parkiecie z ekipą trenerki Elżbiety Nowak AKS SMS Łódź, startujemy klasycznie o godzinie 14.00! Trzymamy kciuki!