• Powalczyły i wróciły ze zwycięstwem! <3

Powalczyły i wróciły ze zwycięstwem! <3

25 listopada 201912-

Za nami 8 kolejka rozgrywek pierwszoligowych, gdzie Sreberka wyjechały do Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, w którym zmierzyły się z III drużyną akademiczanek prowadzoną przez trenerów Janusza Kopaczewskiego i Radosława Duchnowskiego...

Dream Team sztabu trenerskiego Adam Rajkowski, Dariusz Raczyński i Tomasz Grzeszczakowski od pierwszych minut mocno nacisnął na gorzowianki, by w piątej minucie pierwszej odsłony prowadzić 4:17, ale z każdą kolejną minutą gospodynie rozkręcały się, by ostatecznie zakończyć I kwartę wynikiem 17:25! Początek kolejnej części rywalizacji ponownie ze wskazaniem na Basketki, odnotowujemy run 8:0 i niestety kolejny raz oddajemy inicjatywę gospodyniom... Na długą przerwę schodzimy z przewagą 10 oczek 36:46!

W III osłonie uspokoiliśmy grę i kontrolowaliśmy przebieg spotkania, ale w ostatniej części gorzowianki ambitnie walczyły do końca zbliżając się na 9 pkt. w czwartej minucie (55:64), ale debiutująca w rozgrywkach pierwszoligowych Alicja Jarząb "Alutka" pewnie zdobywa 8 pkt. z rzędu i kończy marzenia gospodyń o wygranej! Podkreślmy znakomity debiut Alutki - w 11 minut zdobywa 13 pkt. 3/6 50% za dwa!, 7/8 87,5% za jeden!, 5 zbiórek, w tym 3 w ataku! 3 przechwyty i eval na poziomie 15! "Wejście smoka", brawo Alutka <3

To nie koniec pochwał indywidualnych i zespołowych dla naszych Sreberek, wreszcie zaczynamy grać obwodem w uzupełnieniu walki podkoszowej i oddajemy dobrą ilość rzutów dystansowych 5/23, może jeszcze procent rzutowy 21,7% nie imponuje, ale jest duża progresja! Strzały dystansowe Pola Kaźmierczak "Kazik" 11 pkt. 3/10 30% za trzy, Kamila Nawrocka "Kami" 6 pkt. 1/5 20%, 1/1 100% kapitan Martyny Leszczyńskiej bardzo cieszą! :) Oczywiście jesteśmy uradowani również ze znakomitej ilości zbiórek 52 i w tym, aż 19 w ataku! Rewelacja :) 18 przechwytów, to również znakomity wynik, ale nadal martwią ilości strat 26, ewidentnie element do poprawki! Nasze "dwie wieże" powoli zgrywają się i ku uciesze najwyższego coach-a pierwszoligowego - Adama - grają dużą ilość akcji "wysoka&wysoka", co przedstawiamy w "statach" - Aleksandra Lorenz 17 pkt. (8/19 42,1% za dwa i identyczny za jeden)! 11 zbiórek, w tym 7 w ataku! 2 asysty, 1 przechwyt i eval na poziomie 16! Martyna Leszczyńska 16 pkt. (5/10 50% za dwa, 1/1 100% za trzy, 3/5 60% za jeden, 11 zbiórek, w tym 3 w ataku, 2 asysty, 4 przechwyty, 1 blok, eval 21! Imponujące statystyki naszych "dwóch wież", oczywiście można się przyczepić do skuteczności rzutowej Oli, ale to zdążymy poprawić :) Brawo WY!

Cieszy aktywność "mózgu" naszej drużyny Natalii Łopińskiej 7 pkt. (3/8 37,5%, za dwa, 0/6 za trzy, 1/3 33%, 14 zbiórek, w tym 4 w ataku! <3, asyst 7! <3, 4 przechwyty, eval 14! Procent rzutowy ewidentnie do poprawienia przez Sówkę, ale cieszy jej twardość, mimo przeszkadzającego bólu pleców! Brawo Sówka!

Martyna Janusz "Bobas" nasz "pitbull" z uwagi na naciągnięcie mięśnia dwugłowego wypadła z pierwszej piątki, ale przez niespełna 15 minut gry wykorzystała każdą sekundę 2 pkt. (1/2 50% za dwa, 0/1 0% za trzy, 3 zbiórki w obronie, 1 asysta, 1 przechwyt i eval 1), Bobas jeszcze więcej akcji ofensywnych i będzie git! :)

Bianka Bałwas "Biana" w siedem minut nie zdobyła punktów, ale wsparła drużynę 1 zbiórką, 1 przechwytem, Biana liczymy na dużo więcej w ataku, bo potrafisz!

Katarzyna Szpera "Pchełka" w sześć minut zaliczyła 2 pkt. (1/2 50% za dwa, 1 blok i eval 2), mimo kontuzji kciuka dzielnie walczyła! Brawo TY!

Aleksandra Kozłowska "Olcia" w niespełna osiem minut zaliczyła wszystko na dwa - 2 pkt., 2 zbiórki i eval na...2! Liczymy na więcej :)

Niestety na gorzowski parkiet nie wyszły Aleksandra Rok "Roczek" oraz debiutująca z drużyną pierwszoligową Natalia Rudzińska "Czarna", ale mocno za Was trzymamy kciuki, następnym razem!

Jeszcze dorzucimy Wam garść statystyk meczowych - punkty ze strat 13 Gorzów, 17 Alex, punkty w "pomalowanym" 26 (13/39) 44,8% Gorzów, 40 pkt. (20/43) 46,5%, punkty drugiej szansy 6 AZS, 15 UKS, pkt. szybkiego ataku 20 AZS, 18 UKS, punkty z ławki 25 AZS, 19 UKS, najwyższe prowadzenie 0 (0-) Gorzów, 18 (45:63) Alex, najwyższa seria pkt. 9 (26-33) Gorzów, 10 (4-17) Alex, czas na prowadzeniu Gorzów 0:00, Alex 39,34!

Dziękujemy ekipie gorzowskiej za ambitną postawę, a Sreberkom gratulujemy trzeciej wygranej! Brawo WY <3

VIII kolejka rozgrywek I Ligi Kobiet grupa B

ENEA AZS AJP III Gorzów Wielkopolski - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 64:76 (17:25, 19:21; 9:15, 19:15) statystyki, tabela.

Po wycofaniu się drużyny z Jeleniej Góry tak ułożył się terminarz, że Basketkami odpoczywają również w ostatnim weekendzie listopadowym, oczywiście tylko z rozgrywkami pierwszoligowymi :)