• Pierwsza wygrana w Nowym Roczku 2018!

Pierwsza wygrana w Nowym Roczku 2018!

11 stycznia 201812-

Nietypowo, bo w czwartkowy wieczór dokończyliśmy XIV kolejkę rozgrywek pierwszoligowych, gdzie zmierzyliśmy się z drużyną Olimpii Wodzisław Śląski...

Zdziesiątkowane kontuzjami Basketki pod wodzą trenera Piotra Neydera rozpoczęły bardzo nerwowo, by po trzech minutach przegrywać 5:11, zmotywowane przeciwniczki prowadzone przez wypożyczoną wychowankę naszego klubu Ewę Canert (20 pkt. 10/15 66,7%, 5 zbiórek, 3 asysty, 2 przechwyty, 1 blok, eval 26!) oraz kapitan Agatę Majkę (14 pkt., 5 zbiórek, 2 asysty, 1 przechwyt, 12 eval) ostatecznie wygrywają pierwsze otwarcie sześcioma oczkami (19:25).

Ambitne aleksandrowskie koszykarki w drugiej części rywalizacji mozolnie odrabiają straty, by dopiero w siódmej minucie doprowadzić do pierwszego remisu (39:39), a po chwili wychodzimy na pierwsze prowadzenie w meczu (40:39), by po kolejnej chwili stracić prowadzenie i schodzimy na długą przerwę przy wyniku 40:42!

Trzecia kwarta okazała się przełomowa dla końcowych losów zaciętej rywalizacji, podopieczne trenera Adama Kubaszczyka wytrzymują fizycznie do połowy przedostatniej odsłony, a Basketki rozpoczynają show zdobywając run 10:0! Ostatecznie na ostatnie 10 minut wychodzimy przy wyniku (66:55) :)

Kontrolując wydarzenia powiększamy przewagę i pieczętujemy pierwsze zwycięstwo w roku 2018! Dziękujemy za ambitną postawę przyjezdnej drużynie z Wodzisławia Śląskiego i gratulujemy aleksandrowskim koszykarkom za walkę i przełamanie trudnej, zaciętej rywalizacji z pierwszych dwóch kwart!

Brawo WY :)

Kilka faktów dotyczących dzisiejszego spotkania nasza centerka Weronika Telenga zdominowała tablice i odnotowała rekordową zdobycz punktową w sezonie 2017/2018 - 34 pkt. 14/19 73,7 %! 20 zbiórek!, 2 asysty, 1 przechwyt, 1 blok i eval 48! :) zadebiutowały w rozgrywkach I Ligi Kobiet dwie SMS-ianki rocznika 2001 - Patrycja Borawska (6 pkt., 2 zbiórki, 3 eval), Bianka Bałwas (2 pkt., 2 zbiórki, 1 przechwyt, 5 eval)! BRAWO WY :)

Jeszcze tylko "garść" statystyk; punkty ze strat 26 Alex i 12 Wodzisław, punkty w "pomalowanym" 64:52, punkty drugiej szansy 10:6, punkty z szybkiego ataku 29:12, punkty z ławki 19:5, najwyższe prowadzenie 24:8, najwyższa seria punktowa 10:5, zmiany prowadzenia 12, remisy 5, czas prowadzenia 15,23 do 19,28!

Wygrana daje podopiecznym trenera Piotra Neydera historyczne drugie miejsce grupy B, co prawda rozegraliśmy XV spotkań, ale powoli kiedy zbliża się zakończenie rundy zasadniczej, gdzie pozostało 6 spotkań - Gorzów Wlkp. (24.01 - dom), Leszno (27.01 - wyjazd), Głuchołazy (7.02 - dom), Poznań (14.02 - dom), Łódź (28.03 - wyjazd) zaczynamy powoli myśleć o rundzie play-off :)

XIV kolejka I Ligi Kobiet grupa B

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Olimpia Wodzisław Śląski 87:65 (19:25, 21:17; 26:13, 21:10) statystyki, tabela.

Za tydzień odpoczywamy od emocji pierwszoligowych, a rozpoczynamy walkę w ćwierćfinałach MP U-22K, gdzie na widzewskim parkiecie przy ul. Małachowskiego 5/7 w Łodzi już 19 stycznia (piątek godz.20.00) zmierzymy się z gospodyniami drużyną Widzewa Łódź i już dzień po 20-go o godzinie 14.30 zagramy z zabrzankami!