• Niestety nie wykorzystaliśmy szansy i jutro walczymy o III miejsce...

Niestety nie wykorzystaliśmy szansy i jutro walczymy o III miejsce...

12 lutego 202212-

W pierwszym spotkaniu półfinałowym zmierzyliśmy się z zespołem Enea AZS-Lider Szkoła Gortata Poznań, gdzie teoretycznie, byliśmy faworytem!

Po cudownych chwilach dla Członków Rodziny UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki związanych z rundą zasadniczą, po trzech dniach i trzech zwycięstwach nadszedł czas na pierwszy Półfinał z udziałem poznanianek i aleksandrowianek!

Reprezentantki połączonych Klubów z Poznania i Swarzędza przystępowały do półfinałowej rywalizacji z bilansem 2-1, rozpoczynając os zwycięstwa derbowego z drużyną MUKS-u Poznań (57:71), drugiej wygranej, tym razem z zespołem Widzewa Łódź (72:48) oraz w ostatnim spotkaniu fazy grupowej, przegranej z ekipą z Gorzowa Wielkopolskiego (47:61).

Od pierwszych minut widać, było nerwowość w poczynaniach zmęczonych Basketek, a poznanianki zaczynają od bardzo dobrego procentu rzutowego, byliśmy również bezsilni na penetracje poznanianek, ale po pierwszej połowie dzięki zaangażowaniu Dream Team-u U-19K i zaciętej walce wygrywamy 31:32! <3

Niestety już po przerwie aleksandrowianki nie wyglądały jak zespół run 10:2 dla poznanianek, ale i tym razem wracamy do meczu wraz z końcówką III kwarty odrabiają straty! Na ostatnie dziesięć minut wychodzimy przy wyniku 44:43, mając nadzieję, że wreszcie złapiemy swój rytm gry!

Po raz kolejny pada słowo - "niestety" :( w ostatniej odsłonie grała już tylko jedna drużyna, niestety nie byliśmy nią :(

Gratulujemy awansu do Finału drużynie z Poznania/Swarzędza, a koszykarkom z Miasta Sportu, no cóż dziękujemy za walkę, ale to niestety nie był nasz dzień...

IV dzień MMP U-19K 12.02.2022 r. godz.16.00 Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej al. Zwycięstwa 12

Enea AZS-Lider Szkoła Gortata Poznań - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 67:57 (15:11, 16:21; 13:11, 23:14) statystyki, video.

Jutro uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim powalczą o brązowy medal, dokładnie o godzinie 11.00, a ich przeciwniczkami, będą podopieczne trenera Robert Pieczyraka Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski.