• Podziękowania dla reprezentacyjnego Team-u :)

Podziękowania dla reprezentacyjnego Team-u :)

22 marca 201812-

Czas na podsumowanie sezonu 2017/2018 rozgrywek pierwszoligowych, które w minioną środę zakończył się dla Team-u aleksandrowskiej młodzieży...

Niezwykły, szalony rok sportowy, w którym wystartowaliśmy z najmłodszą drużyną w historii sześcioletnich występów I Ligi Kobiet, czyli przedsionka ekstraklasy BLK. Siedemnastoosobowa reprezentacyjna drużyna z Miasta Sportu Aleksandrowa Łódzkiego ze średnią wiekową 18,75 mimo zapowiedzi, sezonu nauki i pokory stała się "czarnym koniem" rozgrywek grupy B!

Już podczas wrześniowych turniejów sparingowych aleksandrowski Team pozytywnie zaskoczył kibiców oraz same Basketki, które uwierzyły w siebie i niespodziewanie z dwunastoma wygranymi i ośmioma porażkami z bilansem (6-4 dom) oraz (6-4 wyjazd) ostatecznie zajmują bardzo wysokie V miejsce w I Lidze Kobiet! Najlepsze miejsce z drużyn z województwa łódzkiego pokonując doświadczone drużyny z Pabianic (VI miejsce) i Łodzi (VIII)!

W rundzie zasadniczej uplasowaliśmy się na III miejscu w ataku, zdobywając łącznie 1428 punktów, a w obronie na IX pozycji tracąc 1349 pkt. Ostateczny bilans punktowy +79 oczek! W XX kolejkach zdobyliśmy łącznie 32 punkty! Tabela rundy zasadniczej.

Statystyki indywidualne Basketek sezonu 2017/2018.

W fazie play-off zmierzyliśmy się z drużyną z Wielkopolski - Liderem Swarzędz, gdzie po niewiarygodnych emocjach przegrywamy 2:1 odpadając z dalszej części sezonu, czyli ćwierćfinałach I Ligi Kobiet!

W imieniu Zarządu, kibiców pragniemy z całego serducha podziękować całemu Team-owi za niesamowite emocje sportowe, wolę walki, determinację i zaangażowanie w minionym sezonie 2017/2018;

sztab trenerski - trener główny Piotr Neyder, trener przygotowania wysokich graczy Adam Rajkowski, trenerzy przygotowania motorycznego Maciej Kosiak, Piotr Milbrandt

sztab medyczny - dr n. med. Dariusz Świniarski, dr n. med. Jolanta Wrzesińska, fizjoterapeuci Żaneta Andrychowicz i Paweł Karasiak

Basketki - kapitan Natalia Danych "(rocznik 1995), Weronika Telenga (95'), Agnieszka Myślak (96'), Roksana Płonka (97'), Agata Maciejewska (98'), Marta Wieczyńska (98'), Natalia Łopińska (99'), uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika Patrycja Krzyszczak (99'), Karina Skopińska (99'), Klaudia Dudek (99'), Wiktoria Kośla (00'), Martyna Leszczyńska (00'), Jessica Solak (00'), Justyna Samulak (00'), Bianka Bałwas (01'), Patrycja Borawska (01') oraz Klaudia Kozłowska (01').

Szczególne podziękowania dla naszego Paparazzi Pana Michała Żukowskiego za wspaniałe retrospekcje spotkań pierwszoligowych i nie tylko :) wspaniałych kibiców aleksandrowskiej koszykówki, którzy tak licznie wspierali nasze Basketki!

Dziękujemy :)