Wspaniałe najmłodsze Basketki...

12 maja 201812-

... wygrywają rundę zasadniczą bez PORAŻKI! Brawo WY :)

Niesamowite emocje towarzyszyły w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej skrzatek U-11, czyli najmłodszych koszykarek rocznika 2007 i młodsze!

W legendarnej hali MOSiR Pabianice przy ul. Grota-Roweckiego 3 odbył się mega zacięty pojedynek, gdzie gospodynie prowadzone przez trenerkę Mariolę Szymańską bardzo dzielnie rywalizowały z niepokonanymi Basketkami! Pierwsza kwarta remis (16:16), druga odsłona ponownie remisowa (18:18)...

Rywalizacja rozgorzała po dłuższej przerwie, kiedy Team Coach-ów Kacpra Nowowiejskiego, Jakuba Głuszka i Eleny Redłowskiej-Agafonnikovej mocniej dociskają w obronie i od razu pojawił się efekt punktowy! Wygrywamy III część 2 oczkami, by w ostatnich dziesięciu minutach w końcówce spotkania odnotować run 9:0, pieczętujący 11 zwycięstwo z rzędu! WOOW :) Rewelacja, tego się nie spodziewaliśmy, ubiegłoroczne Mistrzynie woj. łódzkiego ponownie kończą rundę zasadniczą na pierwszym miejscu, a co za tym idzie wywalczyły organizację Turnieju Finałowego w Mieście Sportu!

Mała uwaga dotycząca celności rzutów osobistych 16/28, czyli 12 niecelnych :( nie przystoi na Mistrzynie!

Gratulacje :)

Podziękowania dla całej dwunastki za wspaniałe zaangażowanie i walkę, dziś ponownie pokazałyście charakter zwycięzcy! Dziękujemy pabianiczankom za stworzenie bardzo wyrównanej rywalizacji, do zobaczenia w finale!

Runda zasadnicza ostatnie spotkanie

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - PTK II Szmigiel Znaki Pabianice 56:51 (16:16, 18:18, 11:9, 11:8) statystyki, tabela.

Czas na krótkie podsumowanie gry najmłodszych Basketek w rundzie zasadniczej 11 pojedynków i bilans 11 zwycięstw, zero porażek, zdobytych uwaga 963 punkty - rekord rozgrywek! średnia na mecz 87,55! straconych 368, czyli średnia straconych na mecz 33,45. Różnica zdobytych do straconych 595 pkt.! Szok :) Rewelacyjne statystyki! Czas na indywidualne osiągnięcia - nasza kapitan Tatianka Redłowska wygrywa rywalizację ze średnią 40,45! Niewiarygodne :) kolejna Basketka, to Zosia Śmigiel ze średnia 22,27 zajmuje V miejsce, Nicolka Piątczak miejsce XIV ze średnią 11,38, pozostałe aleksandrowskie koszykarki notowane wśród 151 zawodniczek z woj. łódzkiego - Wiki Białecka (43 miejsce) ze średnią 4,38, Martuś Menkarska (45) - 3,82, Wiki Jóźwik (52) - 3,36, miejsce 70 - Lenka Weiner - 1,89, miejsce 90 Wiki Macudzińska - 1 pkt., Milenka Janda (nieklasyfikowana za mała liczba spotkań 5) - ze średnią 0.80, Natalka Pawlak (108) - 0,56, wśród najmłodszych prym wiedzie Natalka Chrzanowska (121) ze średnią 0,29 pkt., bez naliczonych średnich zdobyczy punktowych Natii Krzewińska, Klauducha Chojnacka (144), Majcia Stawińska (145)! Brawo WY :)

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców skrzatek U-11 na Wielki Finał, który odbędzie się w najbliższą sobotę 19 maja, szczegóły wkrótce!