• W rozgrywkach I Ligi Kobiet zmierzyliśmy się z ekipą AZS-u UW...
image

W rozgrywkach I Ligi Kobiet zmierzyliśmy się z ekipą AZS-u UW...

19 listopada 202012-

Kiedy nie wierzy się w końcowy sukces ciężko jest wygrywać na poziomie przedsionka ekstraklasy :(

W VII kolejce rozgrywek przedsionka ekstraklasy do Miasta Sportu przyjechała drużyna skazana na starcie rozgrywek pierwszoligowych na pożarcie - AZS Uniwersytet Warszawski, odejście I trenera Macieja Gordona, podstawowych zawodniczek nie wróżyło nic dobrego, ale ambicja, zaangażowanie i wiara w sukces powoduję, że warszawska ekipa trenerki Małgorzaty Zaroń jest bardzo pozytywną niespodzianką sezonu 2020/2021!

Warszawianki przyjechały do Hali SP 1 przy ul. Waryńskiego jako czwarta drużyn w grupie A z trzema wygranymi i czteroma porażkami...

Basketki przypomnijmy najmłodsza drużyna w dziewięcioletniej historii udziałów w I Lidze Kobiet ze średnią wieku 17,05 rozpoczęły z dużym animuszem, choć ponownie fatalnie wykonywały rzuty osobiste (7 pudeł w pierwszej połowie), to i tak dotrzymywały kroku bardziej doświadczonym i ogranym przeciwniczkom! Graliśmy może bez "fajerwerków", ale gdyby w grze obronnej była komunikacja i w grze w ataku zdecydowanie lepsza skuteczność (za dwa 10/39 25,6%, za trzy 2/17 11,8% ), to mogliśmy wyjść na ostatnią część spotkania w lepszych humorach!

Ale, to co się wydarzyło w ostatnich minutach, nie przystaje na sportowca z aleksandrowskim charakterem, całkowite odpuszczenie, bez zaangażowania i woli walki :( zdecydowanie do poprawy Laski!

Gratulujemy warszawiankom kolejnej wygranej, a SMS-iankom no cóż wiary we własne umiejętności i zdecydowanie większego zaangażowania w projekt pierwszoligowy! Nie wystarczy być Mistrzem Treningów! Czekamy na spotkanie z pełną wiarą w końcowy sukces, macie ten olbrzymi komfort, że Władze Miasta Sportu, Klub inwestują w uzdolnioną młodzież, która ogrywa się na poziomie pierwszoligowym, ale musi walczyć od pierwszej do ostatniej minuty!


VII kolejka rozgrywek I Ligi Kobiet grupa A

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - AZS Uniwersytet Warszawski 44:69 (16:22, 12:17; 14:13; 2:17) statystyki, tabela.

Za tydzień jeszcze większe wyzwanie przed naszymi Basketkami do Miasta Sportu przyjeżdża niepokonany lider grupy A, kolejna ekipa ze stolicy - Polonia Warszawa, trzymamy mocno kciuki!

GO BASKET GO!