• Niemiłe rozczarowanie w II dniu MPP :(

Niemiłe rozczarowanie w II dniu MPP :(

05 stycznia 202012-

W drugim dniu Półfinałowego Turnieju Młodzieżowego Pucharu Polski rozgrywanego w Mieście Gdańsku nasze Sreberka zmierzyły się z aktualnym Mistrzem Polski juniorek starszych U-22 drużyną ENEA AZS Poznań! Miał być to hit grupy II, rewanż za 17 lutego 2019 r., gdzie przypomnijmy właśnie w tej samej hali przy Alei Zwycięstwa 12 w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej mierzyliśmy się z poznaniankami w Wielkim Finale MP i wówczas o złocie zadecydowała ostatnia część bitwy (57:70)...

Piątkowa wzorowa postawa aleksandrowskich koszykarek rozbudziła nadzieje wszystkich Kibiców podopiecznych trenera Adama Rajkowskiego, Dariusza Raczyńskiego i Tomasza Grzeszczakowskiego! W spotkaniu z gospodyniami drużyną Szkoły Gortata Politechniką Gdańską zagraliśmy koncertowy basket z zespołowym uzupełnianiem się na boisku w obronie, jak i w ataku (79:55), niestety rozczarowanie nastąpiło bardzo wcześnie...

Wspaniale wspierający podczas turnieju, niezawodni Kibice Basketek otrzymali cios, ich ukochane koszykarki już w pierwszej kwarcie "strzeliły focha"! Dobrze reagująca, agresywna obrona zespołu trenerów Marka Lebiedzińskiego i Grzegorza Zielińskiego stała się murem nie do przebicia, a irytacja Sreberek narastała z każdą minutą! "Przeczytane" przez poznański sztab trenerski bezradnie walczyły w ataku, ale i w obronie gubiliśmy się co chwilę, a efekt był błyskawiczny pierwsza połowa kończy się rozczarowującym wynikiem 26:40 :(

Mając nadzieje, że po dłuższej przerwie, gdzie był czas na przemyślenie błędów, zmotywowanie i powrót do symbolu aleksandrowskiej koszykówki - walki i zaangażowania w każdej minucie - ponownie Kibice Sreberek otrzymują cios za sprawą postawy graczy podkoszowych! :(

Można mieć słabszy dzień, ale trzeba uderzyć się w pierś i ambitnie walczyć w obronie i ataku do ostatniego gwizdka, a nie poddawać się i ostentacyjnie "fochować" na cały świat! Zawsze jesteśmy z Wami na dobre i na złe, ale trzeba coś dać od siebie, motywować się i wspierać na wzajem w każdym momencie, w końcu jesteśmy DREAM TEAM SREBEREK <3

II dzień 1/2 MPP

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - ENEA AZS Poznań 43:79 (12:18, 14:22; 6:20, 11:19) statystyki

Gratulujemy drużynie z Wielkopolski za perfekcyjnie przygotowanie taktyczne i praktyczne wykorzystanie wszystkich słabości aleksandrowskich koszykarek, a Basketkom... życzymy szybkiego "wskoczenia" na właściwy tor, bo grać w koszykówkę potraficie pokazując kosmiczny basket w piątkowej rywalizacji!

To jeszcze nie Finał MPP (17-19.01.2020 r.), ani również Mistrzostw Polski (5-9.02.2020 r.) jest "chwila" na przemyślenie błędów i wyciągnięcie wniosków z bolesnej porażki!

„Dzięki talentowi możesz wygrywać spotkania, ale to inteligencja i gra zespołowa sprawia, że wygrywa się mistrzostwa.” - Michael Jordan

Drugi dzień zmagań w Mieście Gdańsku zakończył zacięty pojedynek gospodyń z warszawiankami, w którym o zwycięstwie zadecydowała III kwarta!

Więc o losach awansu do pierwszej edycji Finału Młodzieżowego Pucharu Polski zadecyduje pojedynek otwierający ostatni dzień, w którym drużyna AZS Uniwersytet Warszawski zmierzy się ze Sreberkami! Start o godzinie 10.45, przypominamy, że Organizatorzy zadbali o Kibiców i prowadzone, są relacje live pod linkiem www.tvcom.pl

Trzymamy mocno kciuki i wspieramy SMS-ianki!