• Rewelacyjne zakończenie Starego Roku 2017!

Rewelacyjne zakończenie Starego Roku 2017!

28 grudnia 201712-

Wspaniałe wieści z Krakowa, gdzie nasza reprezentacyjna drużyna sprawiła niezwykle miłą niespodziankę wygrywając z niepokonanym liderem rozgrywek I Ligi Kobiet grupy B ekipą AZS Politechniką Koroną Kraków!

Przełożone spotkanie XV kolejki z dnia 13.01 rozegrane jeszcze w Starym Roku już od pierwszych minut wzbudziło wiele niespodziewanych emocji. Licznie zgromadzeni krakowscy kibice czekali na trzynastą z rzędu wygraną, a Basketki mimo męczącej sześciogodzinnej podróży zmotywowane rozpoczynają mecz od bardzo zorganizowanej obrony, która okazała się kluczem do wygranej!

Komunikacja w obronie i wzajemne uzupełnianie się aleksandrowskich koszykarek wymęczyło faworytki już w pierwszej odsłonie, które ostatecznie jeszcze wygrywają 22:15, ale przemęczone schodziły z parkietu i gdy wkroczyły zmienniczki trenera Wojciecha Eljasza-Radzikowskiego rozpoczęło się show UKS Basket! Odnotowujemy run 11:0 wychodząc na prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końca spotkania :)

Po dłuższej przerwie obserwowaliśmy pogoń krakowianek, ale mądra gra ze zbilansowaną walką w obronie i ataku, przynosi kolejny wymierny efekt - dokładamy 6 oczek do przewagi i na ostatnie dziesięć minut schodzimy przy 13 punktowej przewadze - 52:65! :)

Zmotywowane gospodynie ambitnie ruszyły do odrabiania strat, ale dziś team trenera Piotra Neydera, był zgranym kolektywem, który zaskoczył przeciwniczki pewnością siebie i bardzo dojrzałą, mądrą grą! Zdobywamy po raz pierwszy w historii naszego klubu Miasto Kraka :)

Dziś aleksandrowska młodzież pokonuje doświadczone krakowianki, którym dziękujemy za stworzenie sportowego show!

Wielkie gratulacje przesyłamy dla całego Dream Team-u z Miasta Sportu Aleksandrowa Łódzkiego! Brawo WY :)

Jesteśmy z Was dumni!

XV kolejka I Ligi Kobiet grupa B

AZS Politechnika Korona Kraków - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 69:78 (22:15, 12:26; 18:24, 17:13) statystykitabela.

W uzupełnieniu dokładamy reportaż z czwartkowego meczu AZS kontra UKS :)