• Kolejna dogrywka w rozgrywkach II LK!

Kolejna dogrywka w rozgrywkach II LK!

10 listopada 201912-

Wczorajszy wyjazd uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim w ramach rozgrywek drugoligowych do niepokonanego lidera drużyny UKS 4 Ursus Warszawa, prócz walorów szkoleniowych pokazał potencjał uzdolnionej aleksandrowskiej młodzieży!

Po udanym czwartkowym występie juniorek młodszych U-18, nastał czas na rywalizację ze starszymi koleżankami z Warszawy i "łapanie" bezcennego doświadczenia! Rozgrywki drugoligowe, to znakomity "poligon doświadczalny" dla naszego sztabu trenerskiego Piotra Rozwadowskiego i Tomasza Grzeszczakowskiego, właśnie tu uzupełniamy jednostki treningowe, a SMS-ianki ogrywają się i walczą ze swoimi słabościami! Cel medal w rozgrywkach młodzieżowych!

Już pierwsza kwarta pokazała, że ciężka praca naszych Basketek przynosi powoli zamierzone efekty! Zmotywowane, zdeterminowane, "szarpiące" w obronie i co najważniejsze wzajemnie się wspierające za sprawą dobrze funkcjonującej w roli kapitan Oliwii Trzymkowskiej (16 pkt. za dwa 4/6 67%, za trzy 1/3 33%, za jeden 5/10 50%, zbiórki 9 atak 2, obrona 7, 3 asysty, przechwyt 1, straty 1, eval 19!), pokazały, że można RAZEM przenosić góry! Brawo WY <3

Otwierając mecz wygraną kwartą 17:19 pobudziliśmy warszawianki prowadzone przez trenerów Tomasza Pytlińskiego i Karolinę Boniowską, które "odgryzają się" w II kwarcie (18:15) i przy wyniku 35:34 kończy się bardzo zacięta i wyrównana pierwsza połowa!

Ale aleksandrowska młodzież nie odpuszcza i ponownie jak w pierwszej odsłonie ambitnie walczy o zwycięstwo! Na ostatnią kwartę wychodzimy przy wyniku 48:51 :) niestety sił i konsekwencji zabrakło w końcówce IV części rywalizacji :( jeszcze na dwie minuty przed końcową syreną wygrywaliśmy 9 oczkami, ale młodzieńcza fantazja jest silniejsza niż opanowanie i szanowanie wyniku i po własnych błędach doprowadzamy do dogrywki :(

W doliczonym czasie gry również mogliśmy przechylić szalę zwycięstwa, ale fatalna skuteczność Dream Team-u na linii rzutów 21/49 43% ostatecznie dobiła SMS-ianki :( cóż przypomnijmy jak to jest z naszą młodzieżą w sezonie 2019/2020 (II LK) - na "dzień dobry" również na własne życzenie przegrywamy po dogrywce z ekipą z Żyrardowa, w trzeciej kolejce przegrana końcówka spotkania z Nową Wsią i dziś...

Garść statystyk przygotowanych przez Coach-a Piotra - drużynowe skuteczność rzutowa za dwa 27/63 43%, za trzy 2/13 15% :(, za jeden bardzo słaba!, zbiórki 44! :) w tym 6 ofensywnych, 17 asyst! :), 13 przechwytów!, 1 blok, 20 strat i eval 61 :( indywidualne Karolina Dżochowska 11 pkt. 5/13 38%, za trzy 0/4 0%, za jeden 1/4 25%, 8 zbiórek, w tym jedna w ataku, 2 asysty, 1 przechwyt, niestety 7 strat, eval 0, Maja Skowrońska ubolewamy nie weszła na parkiet :(, Justyna Kozarska 6 pkt., za dwa 3/4 75%! :), za trzy 0/1 0%, 2 asysty, 1 przechwyt, eval 7, Paulina Hnida 6 pkt., za dwa 2/4 50 %, 0/1 0% za trzy, 2/4 50 % za jeden, 2 zbiórki, 3 asysty i przechwyty, strat 2 i eval 7, Patrycja Borawska 4 pkt. 1/6 17%, za jeden 2/2 100%! :), 11 zbiórek, w tym jedna ofensywna! :), 3 asysty i 2 przechwyty, 2 straty i eval 13! :), Aleksandra Rok 22 pkt. za dwa 5/10 50 %! :), za trzy 1/1 100%, rzuty wolne 9/17 53% :(, 2 zbiórki, 2 asysty, trzy przechwyty, 4 straty, eval 12! :) najlepsze spotkanie Roczka w II LK! Brawo TY <3, Nadia Makowska 2 pkt., 1/3 33% :(, 1 zbiórka! :( :( :(, 1 blok, eval 2, Weronika Brzycka 0 pkt. 0/2 0% :(, za trzy 0/2 0% :(, zbiórki 4, straty 1, eval -1 :(, Alicja Jarząb 7 pkt. 3/4 75% za dwa! :), niestety żadnej próby z dystansu, rzuty osobiste 1/8 13%! :(, zbiórka ofensywna, 1 przechwyt, 2 straty i eval -1 :(, Natalia Rudzińska 7 pkt. 3/11 27% :(, za trzy 0/1 0%, za jeden 1/4 25% :(, 5 zbiórek, w tym jedna ofensywna, 2 asysty, 1 przechwyt, eval 3, Amelia Trybułowska 0 pkt., niestety bez prób za dwa i trzy :(, 1 zbiórka, 1 strata i eval na 0.

Gratulujemy warszawiankom, a Basketkom dziękujemy za bardzo ambitną postawę i walkę do ostatniego gwizdka! Brawo WY <3

No cóż wracamy do ciężkiej pracy i "podnosimy się"!

V kolejka rozgrywek II Ligi Kobiet grupa A

UKS 4 Ursus Warszawa - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 82:81 (17:19, 18:15; 13:17, 19:16, d: 15:14) statystyki, tabela.

Galeria ze spotkania, dziękujemy Panu Janowi Szurkowi, pozdrawiając serdecznie :) Za tydzień wyruszamy do Żyrardowa otwierając rundę rewanżową fazy grupowej, zagramy o godzinie 19.00 w kompleksie AQUA przy ul. Pileckiego 25/27! Trzymamy mocno kciuki!