• Wystartowała II Liga Kobiet...
image

Wystartowała II Liga Kobiet...

07 października 201812-

W minioną sobotę rozpoczęliśmy kolejny rozdział w uzupełnianiu szkolenia naszej uzdolnionej młodzieży uczącej się w Szkole Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim, rozgrywając pierwszą kolejkę rywalizacji drugoligowej!               

Przypomnijmy rozgrywek, których jest organizatorem Warszawski Okręgowy Związek Koszykówki Województwa Mazowieckiego. 

Sezon 2018/2019 otworzyliśmy z drużyną SKS 12 Warszawa, prowadzoną przez trenera Michała Gulana i oczywistym jest odniesienie do historii naszego klubu, kiedy właśnie na hali SP 1, wówczas sektorze numer 1 :) toczyły się zacięte rywalizacje ćwierćfinałów, półfinałów Mistrzostw Polski U-16, U-18 roczników 1993./1994 właśnie ze wspomnianym trenerem i jego podopiecznymi ze stolicy. Działo się...

Dziś to zupełnie nowy rozdział, gdzie warszawianki jak również aleksandrowianki traktują rozgrywki II Ligi Kobiet jako proces szkoleniowy uzupełniający przygotowania do walki w grupach młodzieżowych U-18 oraz U-22.

SMS-ianki prowadzone przez trenerów Piotra Rozwadowskiego i Piotra Milbrandta rozpoczęły spotkanie bardzo dobrze pokazując się ze zbilansowaną grą obrony i ataku, ale wraz z drugą częścią pierwszej kwarty zaczęły popełniać kilka błędów obronnych, które skrupulatnie wykorzystały nasze przeciwniczki. 

Ostatecznie pierwsza odsłona kończy się wynikiem 14:22.

W kolejnej części rywalizacji młodzieżowych drużyn z Miasta Sportu i Warszawy ponownie prym na parkiecie wiodą warszawianki, które konsekwentnie agresywną obroną i szybkim atakiem powiększają przewagę punktową. Na dłuższą przerwę schodzimy przy 18-punktowej stracie 26:44.

III kwartę zmotywowane Basketki rozpoczynają szturmem na kosz warszawianek, ale za każdym razem podopieczne trenera Michała odpowiadały, by ostatecznie w przedostatniej odsłonie padł remis 15:15.

Ostatnie dziesięć minut ponownie ambitnie walczyliśmy, ale dziś pojawiło się za dużo strat (41) zdecydowanie za DUŻO, co miało odzwierciedlenie w wyniku końcowy, niestety niska skuteczność rzutowa (za 2 20/56 35,7%, za 3 3/18 16,7% oraz za 1 7/13 3,8%) również nie pomogła, ale cieszy wola walki, zaangażowanie (zbiórki atak 11, obrona 26 łącznie 37, asysty 14, przechwyty 12, bloki 4) oraz bilans końcowy drużyny z plusowym eval-em 25!

Gratulując drużynie ze stolicy, dziękujemy Basketkom za mimo przegranej udane spotkanie, gdzie widać ogromny potencjał, przypomnijmy dziś zagraliśmy po raz pierwszy w tym składzie! W aleksandrowskiej drużynie zadebiutowała Pola Kaźmierczak (10 pkt. 2x3, 7 zbiórek, 4 asysty, 3 przechwyty, 1 blok, eval 16!), Agnieszka Cichocka oraz Justyna Kozarska, które zestresowane jeszcze nie pokazały szczytu swoich umiejętności, ale mamy jeszcze 5 długich miesięcy, by wypalić z formą w rozgrywkach juniorek młodszych :)

Na wyróżnienie zasługują walczak Anna Charytoniuk (14 pkt. 1x3, 6 zbiórek, 4 asysty, 3 przechwyty, 1 blok i eval 13!), która po problemach zdrowotnych pokazuje charakter i wraca do formy, Martyna Janusz (7 pkt., 1 zbiórka, 3 asysty, 1 przechwyt i eval 6), u której treningi z drużyną pierwszoligową pokazują jak przełamywać bariery i to "Bobas" pokazał! Cieszy walcząca w ataku i obronie Klaudia Kozłowska (11 pkt., 2 zbiórki, 1 przechwyt), manewry podkoszowe Aleksandry Kozłowskiej (6 pkt., 5 zbiórek, 1 asysta, eval 4), cieszy również kolejne przełamanie z Miasta Biała Podlaska, przy okazji pozdrawiamy człowieka orkiestrę prezesa-trenera Rafała Wlizło :)  Zosi Dąbrowskiej (6 pkt., 6 zbiórek, 1 blok, eval 9!)!

Dziękujemy wszystkim SMS-iankom za postawę, szczególnie tym których jeszcze nie wymieniliśmy, ale wierzcie nam dały z siebie wszystko; Biance Bałwas, Sylwii Sobczak kpt., Kasi Szpera i tej której nie było dane wyjść na parkiet Ani Konaszewskiej! Brawo WY :) 

Przypomnijmy, że o miejsca w drużynie walczyły Julia Tymoszuk, Agata Ziental, Lena Miżejewska, Wiktoria Bogusz, Martyna Olczyk, kontuzjowane Zosia Łapińska oraz Patrycja Borawska, więc w przyszłą sobotę walczymy dalej! 


II LK pierwsza kolejka

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - SKS 12 Warszawa 56:70 (14:22, 12:22; 15:15, 15:11)

Za tydzień również zmierzymy się na własnym parkiecie z warszawską drużyną, tym razem z UKS 4 Ursus, w imieniu podopiecznych trenerów Piotra Rozwadowskiego, Romana Słowińskiego i Piotra Milbrandta serdecznie zapraszamy! Sobota początek 13.30 :)

GO SMS GO!