• Wspaniałe widowisko w Mieście Sportu!

Wspaniałe widowisko w Mieście Sportu!

11 marca 201812-

Z udziałem drużyn z Miasta Sportu Aleksandrowa Łódzkiego i Miasta Głowna zawsze emocje gwarantowane, a kiedy spotykają się w hali SP nr 1 przy ul. Waryńskiego 22/26 emocje sięgają zenitu! Nie inaczej było w niedzielne popołudnie, gdzie licznie zgromadzeni kibice obydwu drużyn oklaskiwały raz gospodynie raz gości :) Przypomnijmy w ubiegłorocznym finale skrzatek U-11 rywalizacja zakończyła się wynikiem 36:35!

Rozpoczęło się spokojnie walka punkt za punkt, ale nie wzbudzająca emocji, każda z drużyn nerwowo pudłowała zdając sobie sprawę, że może rywalizacja zakończyć się dogrywką... pierwsza odsłona ze wskazaniem na młode Basketki, trzy oczka przewagi tracimy na rzecz podopiecznych trenerki Pauliny Hemki  i trenera Alana Kacperskiego! Na przerwę ekipy schodzą przy remisie 15:15, trzecia kwarta pada łupem drużyny z Głowna (9:11), ale ostatnia odsłona kipiąca emocjami kończy się...

W ostatnich dwóch minutach mega zaciętej rywalizacji i kiedy na prowadzenie wychodzą gospodynie 34:33, wtedy na linii rzutów osobistych staje Basketka Wiktoria Białecka i przestrzela dwa rzuty! Po niej po drugiej stronie boiska staje na linii rzutów osobistych Lena Grabowicz (12 pkt.), która... również nie powiększa zdobyczy Alles-u, po chwili zmotywowana Lena zdobywa bardzo ważne dwa oczka i w dziewiątej minucie mamy remis 34:34!

Oczywiście to nie koniec emocji, co więcej ostatnia minuta, to horror dla obydwu drużyn...

Oto ostatnie 60 sekund - Lena wyprowadza drużynę Głowna na prowadzenie 34:36 odpowiada Martynka Grzelak (9 pkt.) i na tablicy ponownie remis 36:36! Po chwili faulowana jest kapitan aleksandrowskiej ekipy Wiki Mikuła (7 pkt.), która wykorzystuje tylko, albo aż jeden rzut :) nie zrażone Alles-ianki za sprawą Julii Rakowskiej (2 pkt.) wychodzą na jednopunktowe prowadzenie 37:38! i kiedy na tablicy widniej 12 sekund do zakończenia spotkania, bez czasu Basketki za sprawą wcześniej wspomnianej Martynki, która biegnie kozłując piłkę od własnego kosza i biegnie na drugi, kiedy na wysokości linii rzutów dystansowych 6,75 zostaje brutalnie sfaulowana i sędziowie nie mieli wyjścia faul niesportowy! Martynka bierze głęboki oddech i mimo poprzednich czterech pudeł zachowuje zimną krew i ... trafia dwa rzuty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pozostały niespełna trzy sekundy i dodatkowo piłka z boku dla Basketek, ale oczywiście przecież to nie koniec emocji, Basketka Wiki Białecka podaje do... przeciwniczki Zuzy Śliwkiewicz (12 pkt.), która oddaje rzut, który odbija się od obręczy i tablicy!

Szok, takie emocje tylko z udziałem dzielnych Basketek i Alles-ianek!

Gratulacje dla wszystkich zawodniczek dzielnie walczących na parkiecie, które wspólnie zatańczyły dziękując sobie za piękne emocje :)

Wielkie brawa dla podopiecznych trenera Jakuba, trenerki Eleny, trenerki Pauliny i trenera Alana! Takie emocje pobudzają umiejętności dzieciaków kochających koszykówkę! Brawo WY :)

Wartym podkreślenia jest debiut w szeregach aleksandrowskiej drużyny Basketki Zuzi Jagielskiej! Brawo Zuzia :)

I kolejka dokończenie żaczek U-12

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - Alles Basket Głowno 39:38 (8:5, 7:10, 9:11, 15:12) statystyki, tabela.

Przed Basketkami chwila wypoczynku zagramy dopiero 25 marca 2018 r. (niedziela), również w hali w Aleksandrowie Łódzkim, w turnieju o godz.10.00 z drużyną UKS Atlas Ksawerów i o 15.00 z KKS Pro-Basket Kutno! Trzymamy kciuki :)