• Dream Team U-19 dokończył XIX kolejkę I Ligi Kobiet! <3

Dream Team U-19 dokończył XIX kolejkę I Ligi Kobiet! <3

08 marca 202312-

Nadszedł dzień, kiedy Młode-Gniewne z Miasta Sportu dokończyły zaległą XIX kolejkę rozgrywek przedsionka ekstraklasowego i pojechały do Kątów Wrocławskich - ósmej ekipy grupy B!

Przypomnijmy w pierwszej konfrontacji rozgrywanej w Aleksandrowie Łódzkim doświadczone dolnośląsanki na niewiele pozwoliły podopiecznym sztabu trenerskiego - Bartosz Słomiński, Jakub Wróblewski oraz Karol Stańczyk wygrywają 44:100... wówczas prym wiodła Zosia Skoneczna, dziś ciężko pracująca podczas rehabilitacji, przy okazji życzymy Ci Zosiu siły i wytrwałości! <3

Wyjeżdżający Dream Team U-19 miał dobre myśli i ich pewność dobrego występu przełożyły się na bardzo dobrą postawę! <3

Pierwsze pięć minut, to walka punkt za punkt do stanu 12:10, ale druga część pierwszej kwarty, to popis gospodyń, które "odjeżdżają" na 11 oczek 22:11, ale nie poddajemy się i SMS-ianki w końcówce pierwszych dziesięciu minut ponownie skutecznie atakują kosz gospodyń! <3 Ostatecznie przegrywamy I kwartę różnicą siedmiu oczek - 22:15!

W drugiej odsłonie ponownie aleksandrowianki nie poddają się i dzielnie walczą ze starszymi koleżankami doprowadzając w ósmej minucie do remisu 40:40! Ostatnie dwie minuty należały do zawodniczek z Kątów Wrocławskich, ale trzymaliśmy dystans, co ogromnie cieszy! Ostatecznie na dłuższą przerwę schodzimy przy wyniku 47:42!

W trzeciej części doświadczenie po stronie gospodyń zaczyna górować nad Młodymi-Gniewnymi z Miasta Sportu, lecz mimo przegranej nie poddajemy się walczymy dalej, co bardzo cieszy! <3

Na ostatnie dziesięć minut schodzimy przy wyniku 67:55!

Ostatnia kwarta ponownie obnaża naszą "piętę achillesową" - OBRONĘ...

Gratulujemy podopiecznym Krzysztofa Szweja, a Basketkom dziękujemy za znakomitą postawę w grze ofensywnej; kapitan Oliwka Bęben 17 pkt., Asia Szeklicka 16 pkt., Zuzanna Trybułowska i Weronika Brzycka 10 pkt., Basia Lubaszka 8 oczek (1x3), Maja Strugarek 6 pkt., Wera Kobza 4 pkt.! Zagraliśmy na 50% za dwa 25/50 prób, z 45 zbiórkami! Brawo za ataku, rózgi za obronę w drugiej połowie! <3

XIX kolejka rozgrywek I Ligi Kobiet grupa B Hala Kąty Wrocławskie ul. Brzozowa 4 8.03.20MJ r. (środa) godz.17.30

Dijo Maximus Kąty Wrocławskie - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 78:67 (22:15, 25:27; 20:13,   ) statystyki, tabela.

Przed najstarszymi SMS-iankami z Miasta Sportu pozostały trzy kolejki, które rozegrają w domku, we własnej Hali SMS-LO Aleksandrów Łódzki! Począwszy od rywalizacji z drużyną Enea AZS II Poznań (11.03.20MJ r. godz.13.00), PZU Ślęzą II MOS Wrocław (18.03.20MJ r. godz.16.00) oraz Enea AZS AJP II Gorzów Wielkopolski (26.03.20MJ r. godz.18.00)!