• Dream Team U-17 dzielnie powalczył z liderem <3

Dream Team U-17 dzielnie powalczył z liderem <3

16 grudnia 202112-

Nietypowo, bo późnym wieczorem w środku tygodnia dograliśmy VIII kolejkę w ramach rozgrywek II Ligi Kobiet, gdzie aleksandrowska młodzież z klas I i II o profilu koszykarskim Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim zmierzyła się z niepokonanym liderem grupy A drużyną Ósemki Lucyny Day Spa Skierniewice.

Dla Basketek, był to już dziesiąty mecz, który zakończył rundę zasadniczą, a z bilansem 1 wygranej i 9 porażkach (dom 1-4), (wyjazd 0-5), zdobyczy punktowej 571 pkt. do straconych 701, łącznie -130 zajmujemy V miejsce w grupie A. Zdobywając bezcenne doświadczenie! Oczywiście czeka nas runda play-off o miejsca VII-XI, ale na ostateczny terminarz poczekamy do rozstrzygnięcia zaległych spotkań.

W rywalizacji ze skierniewiczankami przeżyliśmy już wiele emocji w pierwszym spotkaniu z III kolejki, którą zagraliśmy 24 października (74:51), gdzie toczyliśmy wyrównany bój od pierwszej do ostatniej minuty! Pamiętamy również w ferworze walki złamanie nosa SMS-ianki Olgi Chrobocińskiej...

W rewanżu pokazaliśmy "pazurki" w pierwszej połowie, gdzie przy bardzo dobrej obronie i odważnej postawie w ofensywie ucieramy noski podopiecznym trenera Adriana El-Ward-a...

I kwarta

Zaczynamy od mocnego uderzenia, gdzie mega zmotywowane SMS-ianki po pierwszych pięciu minutach wykręcają wynik 9:4, po chwili dobrze dysponowana kapitan Oliwia Bęben (15 pkt., 2x3) dorzuca kolejną trójeczkę i odnotowujemy najwyższe prowadzenie w całym spotkaniu! Ostatecznie po bardzo zbilansowanej grze w obronie i ataku wygrywamy pierwszą odsłonę wynikiem 14:11...

II kwarta

W kolejnej odsłonie kontynuujemy "strzelaninę" dystansową, łącznie w całym spotkaniu 6 trójeczek! Odważnie, bez sentymentów, z każdej wolnej pozycji oddajemy rzuty, co jest bardzo dobrym prognostykiem przez kluczowymi spotkaniami rozgrywek juniorek młodszych U-17! Brawo WY <3 Udaje nam się również zatrzymać coraz mocniej naciskające skierniewiczanki, które rozpoczynają dominację fizyczności i doświadczenia w grze podkoszowej! Ostatecznie po walce dokładamy ciężko wypracowany jeden punkcik do przewagi i na dłuższą przerwę schodzimy przy wyniku 29:25...

III kwarta

W drugiej połowie wszystko się posypało i liderki ze Skierniewic zaczynają show! Dla podkreślenia walki podkoszowej, trenerzy Marcin Grocki i Sebastian Karalus tracą przez przekroczony limit pięciu przewinień dwóch graczy - Zuzannę Trybułowską (2 pkt.) oraz Zofię Skoneczną (2 pkt.), a szalejące podkoszowe Ósemki - Julia Zbudniewek (22 pkt.) i Marta Piątek (19 pkt.) wyprowadzają swoją drużynę na prowadzenie!

Przegrywamy trzecią część różnicą, aż piętnastu punktów - 10:25...

IV kwarta

Opadające z sił młode-gniewne z Miasta Sportu starały się i ambitnie walczyły, ale doświadczenie i przede wszystkim fizyczność drużyny ze Skierniewic daje jej zasłużone zwycięstwo!

Gratulując skierniewiczankom, dziękujemy SMS-iankom za znakomitą pierwszą połowę, gdzie pokazałyście, że mimo kilku braków w składzie potraficie dzielnie walczyć z każdym! Brawo WY <3

VIII kolejka rozgrywek II Ligi Kobiet 15.12.2021 r. godz.20.00 Hala SMS-LO Aleksandrów Łódzki ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Ósemka Lucyna Day Spa Skierniewice 48:74 (14:11, 15:14; 10:25, 9:24) statystyki, tabela

Spotkanie drugoligowe zakończyło zmagania sportowe Dream Team-u U-17 w Starym Roku 2021, za które serdecznie Wam dziękujemy, każdego dnia widać Wasze postępy indywidualne i zespołu, zbierana bezcenne doświadczenie na parkietach drugoligowych znakomicie przekłada się na rozgrywki U-17 oraz U-19, gdzie do 'gold 15" przebijają się, aż cztery Basketki - Justyna Adamczuk, Aleksandra Stasiełowicz, Joanna Szeklicka, Gabriela Zaron! Brawo WY! Brawo coach Marcin&Sebastian!

Jak wspominaliśmy na tą chwilę nie znamy terminarza II LK fazy play-off, ale wiemy, że młodsze SMS-ianki wyjdą na parkiet 8.01.2022 r. (sobota) o godzinie 11.15 w legendarnej Hali MOSiR przy ul. Grota Roweckiego 3 w Pabianicach! Trzymamy kciuki!

Teraz wyjeżdżają na zasłużony wypoczynek, a przy okazji dla Was i całych Rodzin składamy najserdeczniejsze życzenia pięknych Świąt Bożego Narodzenia i szampańskiej bezalkoholowej :) zabawy noworocznej <3 wracajcie szczęśliwe w Nowym Roczku 2022, który mamy wszyscy nadzieję, że, będzie dla Was rokiem medalowym!