• Zabójcza ostatnia kwarta! :)

Zabójcza ostatnia kwarta! :)

14 października 201712-

Po wyjeździe do Swarzędza nasz reprezentacyjny Team trenera Piotra Neydera, Adama Rajkowskiego oraz trenerów przygotowania motorycznego Piotra Milbrandta i Macieja Kosiaka ciężko pracował, by odbudować morale! Mimo braków trzech podstawowych kontuzjowanych graczy - Weroniki Telengi, Natalii Łopińskiej i Martyny Leszczyńskiej wyruszyliśmy do Wodzisławia Śląskiego, by powalczyć o drugie zwycięstwo w rozgrywkach I Ligi Kobiet!

Od pierwszych minut gospodynie za sprawą wypożyczonej wychowanki UKS Basket Aleksandrów Łódzki Ewy Canert panowały w "pomalowanym" i wygrywają kwartę otwarcia 21:15... Basketki nie poddają się i dzielnie walczą odrabiając trzy oczka w II kwarcie 15:18 :)

Zacięta rywalizacja również trwa po przerwie (20:19), by na ostatnie dziesięć minut wyjść na parkiet w Wodzisławiu Ślaskim przy stanie 56:52!

Podopieczne trenera Piotra za sprawą fenomenalnej gry obronnej i w ataku "złotej piątki" w ostatniej kwarcie - kapitan Natalii Danych (20 pkt., 5/16 za dwa 31,3%, 4/5 za trzy 80%! 3/3 za 1 100%!, 2 zbiórki, 1 blok i eval 13), Kariny Skopińskiej (2 pkt., 4 zbiórki, 4 asysty, 2 przechwyty, eval 8), Agnieszki Myślak (14 pkt., 4 zbiórki, 4 asysty, 3 przechwyty, 1 blok, eval 13), Roksany Płonki (21 pkt., 9/12 za dwa 75%! 1/1 za trzy 100%!, 6 zbiórek, 4 asysty, 2 przechwyt, eval 28!), Klaudia Dudek (12 pkt., 10 zbiórek, 2 przechwyty, 1 blok, eval 19!) wygrywają czwartą część różnicą 22 punktów! Brawo WY :) Garść statystyk pokazujących potencjał naszej drużyny; punkty po stratach Olimpia:UKS 14:31! punkty w "pomalowanym" 38:46, punkty drugiej szansy 5:11! punkty po szybkim ataku 13:19, punkty z ławki 9:27!

I LK 3 kolejka

Olimpia Wodzisław Śląski - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 64:82 (21:15, 15:18; 20:19, 8:30) statystyki

Dziękujemy całej drużynie za pokazanie "charakteru", dziś pokazałyście jak niewiele potrzeba, by grać perfekcyjnie! wszystko zależy od naszej motywacji!

Gratulujemy :) Jesteśmy z Was dumni!

Za tydzień wracamy na własną hale przy ul. Waryńskiego 22/26 w Aleksandrowie Łódzkim, by zmierzyć się z niepokonanym liderem rozgrywek I LK grupy B, drużyną z Krakowa! Już dziś zapraszamy do wspierania najmłodszej w historii występów pierwszoligowych aleksandrowskiej drużyny, startujemy o godz.17-tej!