• Wystartowaliśmy w Wielkim Finale Mistrzostw Polski U-19! <3

Wystartowaliśmy w Wielkim Finale Mistrzostw Polski U-19! <3

09 lutego 202212-

W środowe przedpołudnie 9 lutego 2022 r. na terenie Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej al. Zwycięstwa 12 rozpoczął się Wielki Finał Mistrzostw Polski najstarszej kategorii młodzieżowej juniorek starszych U-19. Wśród najlepszych ośmiu ekip w Polsce znalazły się ośrodki; Gdańsk (organizator), Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Łódź, Kraków, dwie reprezentujące Poznań oraz Aleksandrów Łódzki, w podziale dwóch grup;

Grupa A - 1. Gorzów Wielkopolski  2. MUKS Poznań  3. Enea AZS-Lider Szkoła Gortata Poznań  4. Widzew Łódź

Grupa B - 1. Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk  2. UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki  3. GTK Gdynia  4. Wisła CanPac Kraków

W pierwszym dniu zmierzyły się następujące pary - tutaj

Dream Team U-19 zmierzył się z ekipą reprezentującą Małopolskę - Wisłą CanPac Kraków prowadzoną przez duet trenerski Michał Sumara i Paweł Storożyński. W roli faworytów wystąpiły aleksandrowianki, ale krakowianki grając ambitnie w pierwszej kwarcie dały impuls, że nie zamierzały łatwo oddać pole na gdańskim parkiecie! Po nerwowej I kwarcie ostatecznie wygrywamy 19:27...

W kolejnej odsłonie powolutku zaczynamy bilansować grę w ataku i obronie, ale nadal nie znajdujemy recepty na kapitan krakowskiej drużyny Kornelii Bukowczan, która zdobyła w pierwszej połowie 22 pkt. (5x3) z 34 całej drużyny! Na dłuższą przerwę schodzimy przy wyniku 34:51...

Rotacja składem SMS-ianek z Miasta Sportu otwiera w drugiej połowie możliwość całej ławki i powiększanie przewagi w trzeciej i czwartej części! Cieszy bardzo dobry występ całej drużyny i pewne zwycięstwo w meczu otwarcia! Brawo WY <3

MVP spotkania uznana przez organizatorów zostaje Emilka Bołbot (13 pkt., ze skutecznością 6/8 75%! woow! 7 zbiórek, w tym 5 w ataku! przechwyt oraz eval 16)! Brawo Emi <3

Ale dziś przyznamy mvp-iątka dla pozostałych Basketek - Alutki, Roczka, Dżocho, Gabi, Dzidzi, Dony, Shaq-a, Justy... jesteśmy pewni, że jutro dołączą Asiula, Kinia, Natalka!

Zawsze pozytywne myślenie, pamiętajcie! Never give up! Każdego dnia kroczek do przodu! <3

Przesyłamy słowa podziękowań dla naszych przeciwniczek za dobrą grę i walkę w pierwszej połowie.

I dzień Finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski juniorek starszych U-19K 9.02.2022 r. godz.17.45 Hala Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej al. Zwycięstwa 12 Gdańsk

Wisła CanPac Kraków - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 60:92 (19:27, 15:24; 13:20, 13:21) statystyki, video.

Jutro czeka Kibiców Rodziny UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki mecz rewanżowy z gospodyniami (1/2 MPP), w którym pokażemy pazurki!

Relacja live - tutaj start godzina 17.45, trzymamy wszyscy kciuki! <3 Jesteśmy z WAMI <3