• Mamy najlepszą środkową w Polsce!

Mamy najlepszą środkową w Polsce!

16 marca 201812-

Niezmiernie miło poinformować, że po roku przerwy w wielkim stylu wraca do "Pierwszej Piątki" rozgrywek pierwszoligowych - Weronika Telenga!

Zgodnie z tradycją po rundzie zasadniczej rozgrywek pierwszoligowych każdy klub wysłał ankietę do siedziby PZKosz z propozycjami nagród w poszczególnych kategoriach - najlepszy trener, MVP oraz Pierwsza Piątka sezonu zasadniczego 2017/2018... tegoroczne ankiety wypełniali główni trenerzy pierwszoligowi poszczególnych klubów.

Najlepsza środkowa grupy B otrzymała pięć głosów, wśród 10 nominacji! Wartym podkreślenia jest fakt otrzymania dwóch głosów dla naszej kolejnej Basketki Martyny Leszczyńskiej! Brawo WY :)

Oto wyniki głosowania;

Najlepszy trener sezonu zasadniczego 2017/2018

Wojciech Eljasz-Radzikowski (AZS Politechnika Korona Kraków)

MVP sezonu zasadniczego 2017/2018

Agnieszka Krzywoń (AZS Politechnika Korona Kraków)

Najlepsza piątka sezonu zasadniczego 2017/2018

Alicja Grabska (AZS Politechnika Korona Kraków), Iwona Szarzyńska (Pomarańczarnia MUKS Poznań), Natalia Gwizdała (ŁKS SMS Łódź), Martyna Stelmach (MUKS Chrobry Basket Głuchołazy), Weronika Telenga (UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki)

Gratulujemy wszystkim nominowanym i zwycięzcom!

Mimo problemów zdrowotnych z początkiem bieżącego sezonu Weronika poradziła sobie znakomicie zdobywając w XIV spotkaniach 210 punktów, 230 zbiórek, 27 asysty, 18 przechwytów, 42 bloki, ogólny eval 420! Dziękujemy Wera :)

Przypomnijmy na co dzień trenuje pod okiem coach-a Piotra Neydera, a za przygotowanie motoryczne odpowiada trener Maciej Kosiak. Gratulujemy :)

Uroczyste wręczenie nagrody już w najbliższym spotkaniu, na które serdecznie zapraszamy sobota 18.00!

Pełne wyniki ankiet.