• Emocjonująca inauguracja żaczek U-12!

Emocjonująca inauguracja żaczek U-12!

04 marca 201812-

W niedzielne popołudnie w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim odbyła się inauguracja rozgrywek żaczek U-12, czyli Basketek rocznika 2006 i młodsze!

Niestety turniej otwierający zmagania w sezonie 2017/2018 odbył się bez schorowanej drużyny z Głowna, na szczęście łódzka ekipa UKS Szkoły Gortata pod wodzą trenerki Olgi Urbanowicz stawiła się i mogliśmy oficjalnie rozpocząć zmagania U-12!

Licznie zgromadzeni kibice oklaskiwali znakomite akcja pod obydwu stronach, poziom spotkania pokazał wielki potencjał drużyny z Łodzi i Aleksandrowa Łódzkiego, które na pewno odegrają kluczowe role w walce o mistrzostwo woj. łódzkiego!

Basketki rozpoczęły niemrawo, bez ikry, ubiegłoroczne mistrzynie woj. łódzkiego skrzatek U-11 niestety nie imponowały w pierwszych akcjach, a nasz największy argument - agresywna obrona zanikł :( imponowała za to skuteczność rzutów osobistych! uwaga wykorzystaliśmy 16 z 18 rzutów! Brawo WY :)

Łodzianki wspierane liczną grupą najwierniejszych kibiców-rodziców i rodzin przewyższało warunkami fizycznymi, a na parkiecie szalała w obronie i ataku Klaudia Banasiak zdobywczyni 37 pkt. z 56 łódzkiej drużyny! W odpowiedzi oczywiście na swoje barki bierze grę Basketka Tatianka Redłowska jej 29 oczek również imponuje, ale aleksandrowiankę godnie wspierały Zosia Śmigiel (11 pkt.), Martynka Grzelak (10 pkt.), kapitan Wiki Mikuła (10 pkt.)! Brawo WY :)

Mimo problemów chorobowych w naszej drużynie trener Jakub Głuszek wspieranego przez trenerkę Elenę Redłowską-Agafonnikovą zaryzykowali i dali szansę debiutu w rozgrywkach żaczek U-12, aż pięciu młodym aleksandrowskim koszykarkom, które nie zawiodły i bardzo ambitnie powalczyły - Wiki Macudzińska, Natalka Błaszczyk, Antosia Kowalska, Amelka Kupczyk oraz Wiki Jóźwik, co prawda żadna z nich nie zdobyła pierwszych punktów, ale to nie ma znaczenia, najważniejszy jest fun i Wasze zaangażowanie :) Dziękujemy za Waszą postawę!

Podziękowania dla obydwu drużyn za stworzenie mega emocjonującego widowiska, szczególne podziękowania kierujemy kibicom za gorący doping wspierający uzdolnione koszykarki z Łodzi i Aleksandrowa Łódzkiego! Basketkom gratulujemy dobrego otwarcia sezonu, ale przed nami dużo pracy szczególnie w obronie! Dziękujemy :)

Chorowitkom Team-u coach-a Jakuba Głuszka życzymy szybkiego powrotu do zdrówka, kolejny egzamin już za tydzień zagramy zaległe spotkanie z drużyną z Głowna w niedzielę 11.03.2018 r. o godz.9.30, już dziś serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia :)

I kolejka żaczek U-12

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - UKS Szkoła Gortata 64:56 (12:8, 16:17, 18:9, 18:22) statystyki, tabela.