Rewelacyjna pierwsza połowa, to za mało :(

07 grudnia 201912-

Niestety wyjazd do stolicy Wielkopolski, będziemy długo pamiętać...

Sztab szkoleniowy Adam Rajkowski, Dariusz Raczyński i Tomasz Grzeszczakowski naszej reprezentacyjnej drużyny, mając problemy zdrowotne podopiecznych - Kasi Pawlik, Olci Lorenz, Kasi Szpery i Martynki Janusz, którym życzymy szybkiego powrotu do zdrówka! <3 po raz pierwszy w sezonie 2019/2020 zmuszony był do wyjazdu z 10 Sreberkami :(

Pojedynek młodzieży poznańskiej kontra aleksandrowska rozpoczął się pod dyktando uzdolnionych z Miasta Sportu, które rozpoczęły zdobywanie punktów od dwójkowej akcji kapitan Martyny Leszczyńskiej (26 pkt. za dwa 10/20 50%, z trzy 0/3 0%, za jeden 6/7 85,7%, 19 zbiórek, w tym 7 w ataku, 7 asyst, 3 przechwyty i eval 36!) z Alicją Jarząb (7 pkt. za dwa 3/6 50%, za jeden 1/2 50%, 2 zbiórki w ataku, 1 asysta, 1 przechwyt i eval 6!). Pierwsza część spotkania kończy się wynikiem 12:24 :)

W drugiej kwarcie kontrolujemy rywalizację, a poznanianki nadal pozostały na bardzo niskim procencie rzutowym w akcjach podkoszowych i na obwodzie! Schodzimy na długą przerwę, przy wyniku 25:41, mają szesnastopunktową przewagę, nikt nie spodziewał się zwrotu akcji w drugiej połowie...

Podopieczne trenerów Macieja Brodzińskiego i Magdaleny Leciejewskiej "odczarowują" kosz i ruszają ostro do odrabiania strat, ale pierwsze cztery minuty należą ponownie do Basketek, które wychodzą na najwyższe prowadzenie 31:51, niestety kolejne minuty trzeciej kwarty należą do gospodyń i przejęta inicjatywa nie zakończyła się na przedostatniej części ciekawej rywalizacji, oj nie :(

Do ostatnich 10 minut przystępowaliśmy przy wyniku 48:57... ale otwarcie IV kwarty 16:2 zakończyło marzenia o zwycięstwie :( Jeszcze grająca najlepsze spotkanie w sezonie Natalia Łopińska (19 pkt. za dwa 3/10 30%, za trzy 2/5 40%, za jeden 7/11 63,6%, 14 zbiórek, w tym 3 w ataku, 6 asyst, 3 przechwyty, eval 22!) daje w czwartej minucie nadzieję Sreberkom trafiając za trzy 64:62 i "łapiemy" kontakt z rywalkami, po chwili Basketka Aleksandra Rok (2 pkt., za trzy 0/2 0%, za jeden 2/2 100%) doprowadza do remisu, ale ponownie poznanianki odskakują na bezpieczną przewagę :(

Na minutę przez zakończeniem spotkania kolejną szansę dla Sreberek daje Pola Kaźmierczak (9 pkt. za dwa 1/1 100%, za trzy 2/8 25%, za jeden 1/2 50%, 2 zbiórki, w tym 1 w ataku, eval 3) trafia trójeczkę i mamy ponownie remis 73:73! To nie ostatni remis...jeszcze raz dochodzimy do gospodyń na 75:75, ale jeden celny poznanianek z linii rzutów wolnych zaważył o piątej porażce w rozgrywkach pierwszoligowych :(

Statystyki drużynowe UKS-u - za  dwa 20/47 42,6%, za trzy 5/20 25%, za jeden 20/30 66,7%, 43 zbiórki, w tym 15 w ataku, 16 asyst, 11 przechwytów, 1 blok i eval 77, indywidualne pozostałych Basketek - Bianka Bałwas 0 pkt. 1 przechwyt, Aleksandra Kozłowska 0 pkt., Klaudia Dudek 7 pkt. (2/6 33,3%, za jeden 3/4 75%, 4 zbiórki, w tym 2 w ataku, 1 asysta, przechwyt i blok, eval 9), Kamila Nawrocka 5 pkt. (za dwa 1/3 33,3%, za trzy 1/2 50%, za jeden 0/2 0%, 2 zbiórki w obronie, 1 asysta, 2 przechwyty, eval 5), Natalia Rudzińska miała szansę na przestrzeni... 5 sekund, ale były to jej pierwsze wejście i debiut pierwszoligowy, czekamy na więcej!

Gratulujemy determinacji i zwycięstwa poznaniankom, a Sreberkom dziękujemy za pierwszą połowę, która daje nadzieje na zbliżający się wielkimi krokami Turniej Półfinałowy Młodzieżowego Pucharu Polski (3-5.01.2020 r.), a w nim może dojść do rewanżu! :)

X kolejka rozgrywek I Ligi Kobiet

MUKS Poznań - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 76:75 (12:24, 13:17; 23:16, 28:18) statystyki, tabela.

Za tydzień czeka Sreberka kolejny trudny wyjazd, tym razem do Krakowa! Trzymamy mocno kciuki!