• Za nami XXI kolejka rozgrywek I Ligi Kobiet! <3
image

Za nami XXI kolejka rozgrywek I Ligi Kobiet! <3

22 lutego 202312-

Środowe granie pierwszoligowe zaprowadziło Dream Team U-19, aż do Rybnika, gdzie zagraliśmy spotkanie rewanżowe w XXI kolejce przedsionka ekstraklasowego grupy B, tak, tak, mija już piąty miesiąc ogrywania aleksandrowskiej, uzdolnionej młodzieży w sezonie 2022/20MJ!

Podróż do województwa śląskiego przypomniała nam pierwszą rywalizację, gdzie Młode-Gniewne z Miasta Sportu próbowały swoich sił w VIII kolejce 12.11.2022 r., wówczas grając na niezły procencie rzutowym, niestety zdecydowanie przegraliśmy walk na deskach i popełniliśmy mnóstwo strat, ostatecznie przegrywając 45:83...

Dziś mimo problemów zdrowotnych niesionych trudami sezonu 2022/20MJ dzielnie walczyliśmy ze starszymi koleżankami z Klubu RMKS Xbest Rybnik!   

Zaczęliśmy bardzo odważnie, grając jak równy z równym do staniu 16:10 z szóstej minuty pierwszej odsłony, niestety ostatnie cztery minuty należą do gospodyń, które "odjeżdżają" na 13 oczek :( W drugiej części ponownie rybniczanki wykorzystują błędy w obronie i jeszcze mocniej krzywdzą aleksandrowianki, które trzeba jednak pochwalić za grę w ataku, gdzie jesteśmy konsekwentni! <3

Po dłuższej przerwie styl gry nie uległ zmianie, nadal bezkarnie trafiają gospodynie, a najstarsze SMS-ianki nie podejmują prób obrony, ale w ataku udaje się utrzymać średnią z poprzednich odsłon.   

Ostatnia kwarta potwierdza brak organizacji w obronie, która zdecydowanie musi, być do poprawy! Basketki rocznika 2004 i młodsze zbierają bezcenne doświadczenie, choć czasami bardzo bolesne!

Gratulujemy ekipie trenera Adama Renera.


XXI kolejka rozgrywek I Ligi Kobiet grupa B Hala MOSiR Rybnik ul. Jastrzębska 3b 22.02.20MJ r. (środa) godz.19.00

RMKS Xbest Rybnik - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 117:54 (26:13, 31:16; 30:17, 30:8) statystyki, tabela.

Już w najbliższą sobotę serdecznie zapraszamy do naszej Hali SMS-LO Aleksandrów Łódzki przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5, gdzie zmierzymy się z piątą siłą grupy B ekipą - Lidera Swarzędz! Startujemy nietypowo o godzinie 13.00!

Trzymamy mocno kciuki! <3

GO BASKET GO!