• Dream Team U-19 zamyka pierwszy miesiąc bez porażki! <3

Dream Team U-19 zamyka pierwszy miesiąc bez porażki! <3

26 października 202212-

Środa pod znakiem zwycięstw naszych drużyn! <3

Po znakomitych wieściach z Ujazdu, czekaliśmy na wieczorny pojedynek niepokonanych drużyn rozgrywek juniorek starszych U-19, SMS-ianki z Miasta Sportu zmierzyły się z łodziankami drużyną ŁKS Łódź, którą prowadzą, w tym sezonie znani aleksandrowskim Kibicom trenerzy Marcin Grocki oraz Sebastian Karalus. Przypomnijmy wraz z Dream Team-em U-17 w ubiegłorocznej edycji Finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski zdobyli wraz z SMS-iankami rocznika 2005 i młodsze brązowe medale, a w aleksandrowskim Dream Team-ie U-19 prowadzący sztab trenerski - Bartosz, który prowadził w sezonie 2022/2023 łódzką drużynę...

W związku z tym, prócz ładunku sportowego derbowy pojedynek stał się również wyzwaniem emocjonalnym dla sztabów trenerskich i samych koszykarek!

Licznie zgromadzeni Kibice w pięknej Hali SMS-LO przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5 na długo zapamiętają ambitną postawę obydwu zespołów, które stworzyły niesamowite emocje, a o losach wyniku spotkania zadecydowała dogrywka...

Początek rywalizacji nie zapowiadał takich emocji, SMS-ianki pewnie wygrywają pierwszą odsłonę (16:11), ale to właśnie łodzianki zakomunikowały z końcem pierwszych dziesięciu minut, że dziś "siedzi" im rzut dystansowy, łącznie w całym spotkaniu dziewięć celnych. Właśnie w drugiej części goście rzucają, aż sześć celnych rzutów za łuku i niespodziewanie, to one kończą pierwszą połowę na dwupunktowym prowadzeniu - 33:35...

Kiedy czekaliśmy na poprawę gry, opanowanie emocji i spokojny przebieg drugiej połowy, łodzianki po indywidualnych błędach w obronie naszych koszykarek zaczynają dokładać kolejne punkty do przewagi, by ostatecznie zakończyć trzecią kwartę przy wyniku 44:52!

W ostatniej kwarcie Dream Team U-19 odpowiedzialnie, odradza się i z każdą minutą "łapie" prawidłowy rytm gry! <3 Wreszcie wykorzystujemy przewagę fizyczną w "pomalowanym", a dwie z rzędu udane akcje z celną "trójeczką" Weroniki Kobzy (7 pkt. 1x3), będą symbolem odradzania się aleksandrowianek w pojedynku derbowym! <3

Wspomniany celny rzut dystansowy "Kobiego" daje remis 60:60 i...dodatkowe pięć minut, czyli dogrywkę!

W doliczonym czasie gry, również nie zabrakło emocji, ponownie zdobywamy cztery punkty z rzędu, ale łodzianki odpowiadają sześcioma! :( ale przecież w aleksandrowskiej drużynie nie brakuje strzelców i ostatnie, decydujące punkty zdobywa Laura Weber, (6 pkt. 2x3), która celną "trójeczką" wyprowadza Dream Team U-19 na prowadzenie i zapewnia Zwycięstwo! <3

Podziękowania indywidualne za postawę dla naszych graczy podkoszowych - Natalki Adamus (13 pkt. 2x3), Wery Brzyckiej (13 pkt.) oraz Asi Szeklickiej (16 pkt.)

Dziękujemy drużynie ŁKS-u za walkę i ambitną postawę, a sztabowi trenerskiemu Bartosz&Jakub&Karol i Basketkom rocznika 2004 i młodsze gratulujemy piątek wygranej z rzędu! Brawo WY <3

V kolejka rozgrywek juniorek starszych U-19 Hala SMS-LO Aleksandrów Łódzki ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5 26.10.2022 r. (środa) godz.18.45

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - ŁKS Łódź 67:66 (16:11, 17:24; 11:17, 16:8, d. 7:6) statystyki, tabela.

Przed najstarszymi SMS-iankami zasłużony odpoczynek od rozgrywek młodzieżowych, wrócą na parkiety juniorek starszych 6 listopada (niedziela), w pojedynku wyjazdowym z drużyną MKK Basket 25 Bydgoszcz