• Ciężka praca Basketek przynosi efekty! Brawo :)

Ciężka praca Basketek przynosi efekty! Brawo :)

13 marca 201712-

Podopieczne trenera Adama Rajkowskiego zaskakują swoją postawą, myślimy nie tylko rodziców, ale również samego coach-a :)

W spotkaniu z zaprzyjaźnioną drużyną z Sieradza licznie zgromadzeni wspaniali kibice-rodzice podziwiali wymierne postępy aleksandrowskich koszykarek! W sezonie 2016/2017 z podopiecznymi trenera Grzegorza Andryszczaka spotkaliśmy się już po raz czwarty, przypomnijmy w poprzednich rywalizacjach (zwróćcie uwagę na progresję);

1.30.10.2016 r. UKS Basket II Aleksandrów Łódzki - LUKS Trójka Sieradz 37:97

2.11.12.2016 r. LUKS Trójka Sieradz - UKS Basket II Aleksandrów Łódzki 81:44

3.14.02.2017 r. LUKS Trójka Sieradz - UKS Basket II Aleksandrów Łódzki 71:43

Więc ostatnie spotkanie z niepokonaną drużyną sieradzką wydawał się być formalności, gdzie przypomnijmy różnica minimum dwóch lat na korzyść koleżanek z Sieradza również przemawiała za zdecydowaną przewagą gości niedzielnego spotkania!

Proszę Państwa, ale ambitne młode-gniewne Basketki pokazały "pazurki" i już w pierwszej kwarcie (11:13) dały sygnał do walki, ale to co wydarzyło się w drugiej odsłonie (20:6) pokazuje, że ciężka praca wykonana podczas treningów przynosi wspaniałe efekty, rewelacyjnie zbilansowana gra obronna z zespołowym granie w ataku, gdzie dzielenie się piłką między aleksandrowskimi koszykarkami może być wzorem dla starszych grup UKS-u doprowadza do konsternacji na hali MZS przy ul. Waryńskiego 22/26 w Aleksandrowie Łódzkim! :)

Zdecydowanie przewyższające fizycznie sieradzanki nie były w stanie poradzić sobie z koleżankami o dwa lata młodszymi, a w niektórych przypadkach o pięć lat! Szok! Determinacja Basketek trwa również po przerwie, gdzie ponownie wygrywamy kwartę (14:11) zdobywając 15-punktową przewagę :) 45:30!

Lecz w ostatniej kwarcie, gdzie trenerzy mają możliwość wystawienia w składzie najlepszej piątki, od szóstej minuty rozpoczął się horror...

Pierwsze cztery minuty, to walka punkt za punkt, ale przy stanie 51:38, coś się "zacięło" w ataku i obronie podopiecznych trenera Adama, a do głosu dochodzą sieradzanki, które notują run 13:0 i w ostatniej minucie spotkania wychodzą na prowadzenie 51:52! Ale jedna z liderek UKS-u Weronika Puchacz (9 pkt.) daje kolejny sygnał do walki zdobywając bezcenne dwa oczka, by kolejno wpierały ją Tatiana Redłowska (9 pkt.) celnym osobistym oraz Julia Łękawska (18 pkt.) również celny rzut osobisty. Podopieczne trenera Grzegorza miały szansę na zmniejszenie przegranej, ale dwa rzuty osobiste Mai Skowrońskiej (11 pkt.) okazały się niecelne!

Ostatecznie po niezapomnianych emocjach pokonujemy drużynę z Sieradza, lidera grupy B dla których była to pierwsza porażka (13-1) w sezonie 2016/2017! Dziękujemy starszym koleżankom za ambitną walkę, ale dziś wielkie brawa należą się młodszym Basketkom, które znakomicie się rozwijają i z nadzieją patrzymy w przyszłość mając tak zdeterminowane koszykarki w Rodzinie UKS-u!

Gratulacje dla trenera Adama Rajkowskiego i jego podopiecznych rocznika 2004/2005/2006/2007!

Niech moc będzie z Wami! :)

Przypomnijmy Basketki rocznika 2004 i młodsze przypisane są do Programu SMOK (Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki) pod egidą Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Koszykówki! Dziękujemy :)

U-14 XIII kolejka młodziczek grupa B

UKS Basket II Aleksandrów Łódzki - LUKS Trójka Sieradz 55:52 (11:13, 20:6, 14:11, 10:22) statystyki, tabela