• U-16 ogrywamy się i zbieramy bezcenne doświadczenie!

U-16 ogrywamy się i zbieramy bezcenne doświadczenie!

20 października 201912-

Przystępując do rywalizacji z ekipą ze Strykowa mieliśmy świadomość kilku nieobecności podstawowych graczy, a przede wszystkim jednej z liderek Karoliny Dżochowskiej - "Dżocho" (zgrupowanie Kadry Polski U-15), ale Dream Team trenerki Eleny Redłowskiej-Agafonnikovej (przygotowanie koszykarskie) oraz Tomasza Grzeszczakowskiego (przygotowanie motoryczne) ma zupełnie inne cele na pierwszą część rundy zasadniczej sezonu 2019/2020 - szkolenie i ogrywanie młodych (roczników 2006), ambitnych Basketek, które "za chwilę", będą miały zadanie wspierania starszych koleżanek w walce o medal MP U-16!

Już pierwsza kwarta sobotniej rywalizacji pokazała, że w rolę liderki aleksandrowskiej drużyny wcieliła się Weronika Brzycka "Bzyku" (41 pkt.), która była wszędzie w obronie i ataku, dwoiła się i troiła rewelacyjnie wspierając naszą młodą drużynę - znakomita postawa! Brawo TY :)

Ale nie zapominajmy o pozostałych Basketkach, które dzielnie wspierały "Bzyku" - Aleksandra Olczak (2 pkt. rocznik 2005), Antosia Kowalska (4 pkt. rocznik 2006), Olga Chrobocińska (8 pkt. rocznik 2005), Józefina Grzanek (2 pkt. rocznik 2006) i debiutantki Nadia Mirowska (0 pkt. rocznik 2006) oraz Patrycja Ćwiczyńska (4 pkt. rocznik 2004), które serdecznie witamy w Rodzinie UKS Basket Aleksandrów Łódzki <3

Brak rotacji odczuliśmy w końcówce spotkania, ale gratulując wygranej podopiecznym trenera Bartłomieja Szczepaniaka, dziękujemy aleksandrowiankom za mecz walki i ogromnego zaangażowania z Waszej strony, takiej postawy oczekujemy od Was! Kolejne ciężkiej treningi zadbają o poprawę Waszych umiejętności koszykarskich, a wyniki sportowe... przyjdą z czasem! Dziękujemy :)

II kolejka rozgrywek kadetek U-16

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - TK Basket Stryków 61:75 (14:15, 14:24, 18:18, 15:18) statystyki, tabela.

Za tydzień czeka nas wyjazd na ponowne spotkanie z drużyną ze Strykowa, ale tym razem z drugą ekipą. Zagramy o godzinie 14.00 w Hali SP w Dąbrówce Dużej 60. Serdecznie zapraszamy :)