• W niedzielę walczyły SMS-ianki!

W niedzielę walczyły SMS-ianki!

11 grudnia 201612-

Mijająca niedziela stanęła pod znakiem rywalizacji naszych SMS-ianek z rocznika 1999/2000/2001! Dwie drużyny Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim powalczyły w Pabianicach i na własnym parkiecie... starsze pod wodzą trenerki Edyty Koryzna oraz trenera Piotra Neydera zmierzyły się w hicie rozgrywek juniorek młodszych U-18 z koleżankami z Pabianic. W hali MOSiR przy ul. Grota-Roweckiego stoczyły, siłowy, zacięty pojedynek, gdzie lepszymi okazały się gospodynie!

Od pierwszych minut widoczna była nerwowa gra obydwu drużyn, w efekcie słaba skuteczność, dużo strat, ale mimo braku opanowania emocji, to Basketki okazały się ekipą, która wykorzystuje w końcówce błędy przeciwniczek i wychodzimy na prowadzenie (11:14). Druga odsłona okazała się kluczowa, gdzie gospodynie raz za razem punktowały błędy w obronie SMS-ianek, kwarta wygrana przez pabianiczanki (20:13).

Po przerwie rywalizacja niepokonanych drużyn U-18 przypominała pierwszą odsłonę, ponownie nieporozumienia w formacjach ataku i obrony, ostatecznie trzecia kwarta dla PTK (14:11). Ostatnie dziesięć minut, to "jazda bez trzymanki" pabianiczanek i aleksandrowianek, które agresywnie broniąc popełniały niezliczone błędy w "pomalowanym". Końcówka spotkania należy do naszej drużyny, ale nie potrafiliśmy odrobić strat z poprzednich dwóch odsłon!

Gratulujemy drużynie trenerki Sylwii Wlaźlak, a Basketkom dziękujemy za walkę!

Niestety hit rozgrywek juniorek młodszych rozczarował poziomem sportowym, ale miejmy nadzieję, że w rewanżu zobaczymy widowisko godne dwóch utalentowanych drużyn!

V kolejka U-18

PTK Lumi Pabianice - UKS Basket SMS I Aleksandrów Łódzki 52:49 (11:14, 20:13, 14:11, 7:11) statystykitabela.

Młodsza drużyna SMS-u zmierzyła się z drużyną ŁKS-u Łódź, by ponownie udowodnić, że potrafimy mimo braku doświadczenia rywalizować jak równy z równym. Brawo! Spotkanie z łódzką drużyną prowadzoną przez trenera Marcina Markowicza rozpoczęło się o zaciętej rywalizacji, ale z każdą minutą starsze koleżanki z Łodzi wykorzystując dojrzałość koszykarską powiększały przewagę, by ostatecznie wygrać I kwartę różnicą, aż 18 pkt. (13:31)!

SMS-ianki never give up! Od pierwszych sekund drugiej odsłony, zmotywowane aleksandrowskie koszykarki przez opiekuna-trenerkę Daivę Jodeikaite zaskakują łodzianki i wygrywają zasłużenie (16:10). Po przerwie ponownie doświadczenie dało znać, łodzianki bezlitośnie wykorzystują błędy w obronie i wygrywają kwartę numer 3 (10:21) i kiedy kibice SMS-u z Aleksandrowa Łódzkiego zwątpili w korzystny wynik, podrywają się młode Basketki i ostatecznie wygrywają ostatnią odsłonę (17:16)!

Dziękujemy za mega pozytywną postawę naszym SMS-iankom rocznika 1999/2000/2001, gdzie trzon to właśnie podopieczne trenera Piotra Rozwadowskiego, które mogą być zadowolone po niedzielnym spotkaniu, w którym udowodniły, że mimo różnicy wieku można podjąć walkę! Brawo!

UKS Basket SMS II Aleksandrów Łódzki - UKS SMS ŁKS Łódź 56:80 (13:31, 16:10, 10:21, 17:18) statystyki.

Przed SMS-iankami starszymi jeszcze jedno spotkanie w starym roku 2016, gdzie zmierzymy się za tydzień 18.12.2016 r. o godz.10.00 z drużyną MKS Ósemka Skierniewice.