• Po dwóch dniach rywalizacji MMP U-19, mamy dwa zwycięstwa! <3

Po dwóch dniach rywalizacji MMP U-19, mamy dwa zwycięstwa! <3

10 lutego 202212-

Niesamowite emocje towarzyszyły nam podczas drugiego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Polski najstarszej kategorii młodzieżowej U-19K, pojedynek niepokonanych drużyn w grupie B (po pierwszym dniu) miał dać odpowiedź, czy sztab trenerski i same Basketki odrobiły lekcję po porażce w 1/2 Młodzieżowego Pucharu Polski (62:66), wówczas zabrakło niewiele do pokonania gdańszczanek?!

Dziś w ostatnim pojedynku drugiego dnia MMP zmierzyliśmy się z drużyną Szkoły Gortata Politechniką Gdańską prowadzoną przez sztab trenerski w osobach Adam Muller oraz Lubow Szwecowa-Knap

Stawką pojedynku, był awans do 1/2 MMP, najlepszej czwórki Turnieju rozgrywanego na parkiecie Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej przy al. Zwycięstwa 12, przypomnijmy hali, z której mamy tak piękne wspomnienia z sezonu 2018/2019 i przechodzące do historii aleksandrowskiej koszykówki nasze Sreberka <3

Początek spotkania, był tym wymarzonym w wykonaniu aleksandrowianek, pewność siebie, zaangażowanie w każdym elemencie koszykarskim przekłada się na run 2:10, ale gdańszczanki po wygranym środowym spotkaniu derbowym miały za zadanie utrzymać dobrą passę, a aleksandrowianki po zdecydowanej wygranej z legendarnym, utytułowanym ośrodkiem z Krakowa chciały udowodnić wszystkim Kibicom Rodziny UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, że "wpadka" podczas MPP jest za nami i wyciągnęliśmy wnioski!

Ostatecznie pierwszą kwartę wygrywamy 9:13, ale mimo kilku błędów potrafiliśmy opanować sytuację i wrócić do rytmu narzuconego z pierwszym gwizdkiem! <3

W drugiej części odskakujemy na najwyższe prowadzenie 13:27, ale ponownie, to nie zraża gospodyń, które cisną agresywną obroną wymuszając kolejne błędy naszego Dream Team-u U-19, lecz i tym razem nie uginamy się pod naporem gdańszczanek i dowozimy cenną, dziewięciopunktową przewagę do syreny kończącej pierwszą połowę - 23:32! <3

W kolejnej części obydwie ekipy zapomniały o podstawowym elemencie, jako jest OBRONA! Strzelanina trwała od pierwszego gwizdka otwierającego II połowę do kończącego przedostatnią część... dokładamy kolejne cztery oczka do przewagi! <3

Ostatnie dziesięć minut, to kwintesencja dramaturgii sportu, gospodynie odradzają się, a SMS-ianki desperacko się bronią, ale ostatecznie wojnę nerwów wygrywają nasze kochane Basketki, które pokazują w gdańskiej hali szczelnie wypełnionej, głośnej z zawzięcie wspierającymi kibicującymi gdańszczanami, że potrafią wytrzymać presję i dojrzale kontrolować, bardzo trudny mecz!

Jak bardzo starały się całą drużyną o zwycięstwo, jak bardzo pięknie wspierała ich Ławka, jak bardzo Dream Team U-19 dojrzał przez te dwa tygodnie od finałów MPP! Dokonałyście tego i z całych serc Wam dziękujemy <3 Jesteście Wielkie <3

MVP otrzymuje kapitan Alicja Jarząb, która udowodniła dziś, że potrafi poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa! Alutka jesteśmy z Ciebie i całej drużyny Dream Team-u U-19 DUMNI <3

II dzień MPP U-19 10.02.2022 r. godz.17.45 Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej przy al. Zwycięstwa 12 Gdańsk

Szkoła Gortata Politechnika Gdańska - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 62:65 (9:13, 14:19; 21:25, 18:8) statystyki, video.

Jutro pojedynek z kolejnym ośrodkiem reprezentującym Pomorze - GTK Gdynia, stawką, będzie pierwsze miejsce w grupie B!