• Kto nie był niech żałuje!

Kto nie był niech żałuje!

22 lutego 201712-

Dziś najwierniejsi kibice UKS-u zgromadzeni w hali MZS przy ul. Waryńskiego 22/26 w Aleksandrowie Łódzkim mieli okazję i co najważniejsze przyjemność z oglądania IV drużyny młodzieżowej w Polsce! Podopieczne trenera Piotra Neydera wzmocnione kapitan Ewą Canert od pierwszych minut narzuciły swój styl gry, by zdobyć aleksandrowski parkiet w pierwszej kwarcie wynikiem 19:11!

W drugiej części rywalizacja się wyrównała, ale nadal Basketki powiększały przewagę, w efekcie schodzimy na długą przerwę przy wyniku 39:27! Jednak w kolejnej kwarcie do głosu dochodzą wrocławianki, które przypomnijmy w pierwszym pojedynku pokonały naszą drużynę jedenastoma oczkami 73:62... za sprawą Patrycji Jaworskiej (15 pkt.) wygrywają III kwartę 19:20, ale ostatnie dziesięć minut należy do zmęczonych lecz bardzo pewnie grających Basketek, które dzisiejszego dnia pokazały wielki potencjał całej drużyny! Brawo!

MVP spotkania bezapelacyjnie zdobywa Weronika Telenga, która dziś była królową "pomalowanego" (23 pkt., 90,9 % skuteczność rzutowa, 18 zbiórek, 4 asysty, 1 przechwyt, 2 bloki i uwaga eval 45!). Mimo wyróżnienia, pragniemy podkreślić, że brawa należą się wszystkim aleksandrowskim koszykarkom, które w wielkim stylu powróciły z Mistrzostw Polski U-22K! Dziękujemy :)

Statystyki zwycięskiego pojedynku; punkty po stratach 16:11 UKS:Ślęza, punkty spod kosza 56:24, punkty drugiej szansy 13:7, punkty po szybkim ataku 7:8, najwyższe prowadzenie 19:0, najwyższa seria punktowa 8-0 (64:47), 6-0 (38-27), zmiany prowadzenia 0, remisy 1, punkty zmienników 26:0, czas prowadzenia 39:46 UKS, 00:00 Ślęza! Woow! Jest MOC!

XIX kolejka I LK grupa B

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - 1KS Ślęza II Wrocław 73:56 (19-11, 20-16; 19-20, 15-9) statystyki, tabela

Jeszcze w sobotę czeka Basketki wyjazd do czwartej drużyny grupy B - ekipy Enea AZS Poznań.