• Czwarta wygrana Liderek z Miasta Sportu!

Czwarta wygrana Liderek z Miasta Sportu!

06 grudnia 201812-

Powoli kończy się runda zasadnicza rozgrywek juniorek starszych U-22, przypomnijmy Basketki rocznika 1997 i młodsze. W przedostatniej kolejce zmierzyliśmy się z bardzo niewygodnym przeciwnikiem z Bydgoszczy, podopieczne trenerów Piotra Feddera i asystenta Łukasza Koteckiego ponownie zagrały z wielkim zaangażowaniem i ambicją sportową i mimo braków fizyczności pokazały aleksandrowskim koszykarkom jak można walczyć!

Team UKS-u prowadzony przez trenera Adama Rajkowskiego ruszył do walki z wielkim animuszem, wykorzystując przewagę w "pomalowanym" zdetronizował gospodynie z drużyny MUKS WSG Supravis Bydgoszcz i po pięciu minutach wychodzi na pewne 8-punktowe prowadzenie...ale jak to bywa z aleksandrowskimi koszykarkami, trzeba "chwilę odpocząć"!

Brak konsekwencji w grze powoduje "nakręcanie" się bydgoszczanek, które ambitnie walcząc odrabiają straty i po pierwszych 10 minutach wychodzą na prowadzenie 18:17, druga odsłona ponownie pokazuje bezradność w wyprowadzaniu piłki z własnej połowy, kiedy bardzo agresywnie kryjące gospodynie kąsały raz za razem nasze rozgrywające... na dłuższą przerwę schodzimy przy wyniku 33:31 :(

Mocne słowa w szatni trenera Adama poskutkowały już od pierwszych sekund kolejnej części zaciętego pojedynku, obrona strefowa i wreszcie poprawnie działający atak! Potencjał całej aleksandrowskiej drużyny wykorzystany w 80 % i mamy efekt wygrana kwarta 11:31! Takich Basketek potrzebujemy i o taką postawę na boisku nam chodzi! Brawo Wy :)

Ostatnia część środowej rywalizacji, była ponownie nerwowa, ale na szczęście ruch trenera Adama z posadzeniem podstawowych graczy i danie szansy "ławce" na wykazanie się ostatecznie powiódł się i wracamy do Miasta Sportu z czwartym zwycięstwem w sezonie 2018/2019! Wygrana w Bydgoszczy daje SMS-iankom powrót na fotel lidera rozgrywek najstarszej grupy młodzieżowej! Gratulujemy :)

Wartym odnotowania jest fakt debiutu w grupie juniorek starszych SMS-ianki rocznika 2001 Aleksandry Kozłowskiej, która została wyróżniona przez sztab trenerski Piotr Rozwadowski, Adam Rajkowski, Dariusz Raczyński i rozpoczęła w Bydgoszczy przygodę ze starszymi koleżankami! Olcia dzielnie walczyła w obronie i ataku, niestety nie zdobyła punktów, ale odnotowała 6 zbiórek, 1 asystę i 2 przechwyty! Brawo TY :)

Gratulując Basketkom dziękujemy ambitnym bydgoszczankom za walkę!

VIII kolejka rozgrywek juniorek starszych U-22
MUKS WSG Supravis Bydgoszcz - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 57:66 (18:17, 15:14, 11:31, 13:4) statystyki, tabela.
SMS-ianki na ostatnie spotkanie rundy zasadniczej rozgrywek juniorek starszych U-22 wyjadą 18.12.2018 r., by zmierzyć się w Toruniu z ekipą trenera Tomasza Urbana. Powodzenia trzymamy kciuki!