• Wspaniała integracja Dream Team-u U-18! :)
image

Wspaniała integracja Dream Team-u U-18! :)

07 kwietnia 201912-

Ze wspaniałą inicjatywą wyszedł Coach Piotr Rozwadowski, który zaprosił Dream Team U-18 na przepiękną podróż po Mieście Łodzi!

Tworząc atmosferę niezbędną do odniesienia kolejnego sukcesu Rodziny UKS Basket Aleksandrów Łódzki uzupełniamy przygotowania do udziału w Półfinałach Mistrzostw Polski U-18, które przypomnijmy już za tydzień 13-15.04.2019 r.!

Oczywiście w roli przewodnika wcielił się sam inicjator Sir Rozwados :)

Rozpoczęli od Białej Fabryki Geyera, gdzie przypomnijmy znajduje się Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, później najsłynniejsza ulica w Mieście Łodzi przywitała nas przepiękną architekturą Kościoła Ewangelicko-Augsburskim, po chwili byli już w Bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki. 

Podróż przeniosła się do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera, odkrywającej przepiękne budynki będące w trakcie rekultywacji i już odnowione, otwierające piękno przemysłowej Łodzi. Wejście do Palmiarni Ogrodu Botanicznego przeniosła Dream Team w inny wymiar obcowania z przyrodą w strefie fabrykantów. 

Powrót na malowniczą ulicę Piotrkowską odkrywał nowo odnowione przepiękne kamienice i wszelakie atrakcje spaceru po niej... SMS-ianki dowiedziały się, a właściwie przygotowały niespodzianki do przyjaciółek z drużyny, z małymi wstawkami wiedzy o sławnych urodzonych w Mieście Łodzi - Julian Tuwim, Władysław Reymont, Stefan Jaracz, Jan Machulski...


Aleja Gwiazd przy najsłynniejszym łódzkim hotelu, nieprzerwanie działającym od 1888 roku, mowa o Grand Hotelu - Piotrkowska 72, pomnik Tadeusza Kościuszki zakończyła sentymentalną podróż po ul. Piotrkowskiej, ale Pałac Izraela Poznańskiego odsłonił najnowsze dzieło, które stało się mega wizytówką Miasta Łodzi - Manufaktura!

Serdecznie podziękowania kierujemy do Zarządu na czele z Prezesem Marcinem Bałwasem, który stworzył warunki umożliwiające podróż po Mieście Łodzi, a szczególne podziękowania przesyłamy do Coach-a Piotra za pomysł i perfekcyjną realizację - cel osiągnięty budowanie Team Spirit!

Niestety zabrakło z nami czterech nieobecnych - Aleksandry Pszczolarskiej "Pszczółki", Nicoli Obrodzkiej "Obro", Zofii Dąbrowskiej i Klaudii Kozłowskiej... spotkamy się już w komplecie w najbliższy czwartek :) 

GO U-18 GO!