• Dobra gra SMS-ianek w II LK  :)

Dobra gra SMS-ianek w II LK :)

09 lutego 201912-

Kiedy podopieczne trenerów Piotrów Rozwadowskiego i Milbrandta rozpoczynały ostatni tydzień przed wypoczynkiem zimowym, były świadome, że będzie to mega zadanie z trzema spotkaniami w tle! Zaległe spotkanie drugoligowe z drużyną UKS Nowa Wieś, którą wyeliminowały aleksandrowskie juniorki starsze podczas półfinałów MP U-22K oraz dwa kolejne mecze, jedno z nich również w ramach rozgrywek drugoligowych oraz na zakończenie maratonu rywalizacja juniorek młodszych U-18...

Zaczęły już w środowy wieczór, gdzie rywalizowały ze wspomnianymi koleżankami z Nowej Wsi, które od pierwszych minut narzuciły swój styl gry, oczywiście młode-gniewne z Miasta Sportu zawsze walczą do końca, ale przewyższające fizyczności mazowszanki nie pozwoliły na wiele aleksandrowskiej, uzdolnionej młodzieży.

Gra w II kwarcie się wyrównała, ale nadal brakowało konsekwencji w grze obronnej. Po dobrym spotkaniu musieliśmy uznać wyższość podopiecznych trenerki Anny Adamczewskiej, gratulujemy! SMS-iankom dziękujemy za ambitną postawę, gdzie każda z Was zdobyła punkty dla swojej drużyny! Brawo WY :)

Najlepsze spotkanie w sezonie odnotowuje Martyna Olczyk 25 pkt., 1x3! Gratulacje, ale Wszystkie Basketki miały wkład punktowy w spotkaniu! Brawo WY :)

XIII kolejka rozgrywek II Ligi Kobiet

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - UKS Nowa Wieś 49:75 (15:25, 15:19, 11:18, 8:13) statystyki.

W sobotę ponownie SMS-ianki wróciły do hali SP 1 przy ul. Waryńskiego 22/26 w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie tym razem zmierzyły się z koszykarkami z Lublina. Pod wodzą trenera Rafała Ziemoląga lublinianki rozpoczęły spotkanie grając punkt za punkt z uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim. Raz aleksandrowianki, w odpowiedzi goście, właściwie dwie pierwsze odsłony, były popisem obydwu drużyn w ataku, gdzie po końcowej syrenie kończącej I połowę na tablicy widniały wynik 36:36!

Po przerwie żadna z drużyn nie zamierzała odpuścić, co więcej walczyły na każdym centymetrze aleksandrowskiego parkietu, co mogło się podobać kibicom. Szybkie akcje, grane na wysokim procencie rzutowym! Ostatecznie w trzeciej kwarcie, to Basketki okazują się, tymi, które wytrzymują presję i powiększają przewagę... na ostatnie 10 minut schodziliśmy przy wyniku 53:47!

Ostatnie dziesięć minut, to desperackie próby odrobienia strat przez lublinianki, ale dziś znakomicie dysponowane podopieczne trenera Piotra Rozwadowskiego i Piotra Milbrandta pokazały wielki potencjał drzemiący w nich. Determinacja, walka, przełamywanie swoich słabości, to widzieliśmy! Brawo WY :)

Dziś SMS-ianki rozegrały najlepsze spotkanie w dotychczasowej rywalizacji drużyn drugoligowych sezonu 2018/2019! Ciężka praca nie idzie na marne! Rewelacja :)

Spotkanie z drużyną z Lublina wyswobodziło z naszych SMS-ianek wielkie pokłady radości gry, wśród wyróżniających się na MVP spotkania wysuwa się bezapelacyjnie Zosia Dąbrowska (27 pkt, za dwa 10/17 59%, za jeden 7/10 70%, uwaga 15 zbiórek w tym 7 w ataku! woow! 5 asyst, 3  przechwyty, 1 blok, eval 35! Zocha szacun :) dołączyła do niej Justyna Kozarska 15 pkt, za dwa 3/7 43%, za trzy 2/5 40%, za jeden 3/5 60%, 3 zbiórki, 1 asysta, 3 przechwyty, eval 11!, Zosia Łapińska 9 pkt., za dwa 3/7 43%, za trzy 1/3 33%, 10 zbiórek!, 3 asysty, 1 przechwyt, eval 16!, Agnieszka Cichocka 6 pkt., za dwa 3/8 38%, 14 zbiórek w tym 8 w ataku! woow :) 2 asysty, 2 przechwyty, 2 bloki, eval 20!, kapitan Sylwia Sobczak wracająca do gry w koszykówkę :) 6 pkt., za dwa 2/4 50%, za jeden 2/2 100%, 1 zbiórka, 2 asysty, 2 asysty, 1 przechwyt, eval 4!, Martyna Olczyk 5 pkt, rzuty wolne 3/4 75%, 4 zbiórki, 4 asysty, 4 przechwyty, eval 3!, Julia Tymoszuk 2 pkt., za dwa 1/3 33%, 4 zbiórki, 2 asysty, eval 2! Niestety punktów nie zdobywa Basketka Anna Konaszewska, ale dzielnie wspierała swoje psia-psiółki!

Dziękując za walkę naszym przeciwniczkom, składamy na ręce trenera Piotra Rozwadowskiego słowa podziwu i podziękowań, przypomnijmy, że równolegle w Olsztynie zagrała nasza reprezentacyjna ekipa, w której występowało, aż sześć młodych-gniewnych! Więc nie mamy czego się martwić w dniu jutrzejszym, w którym dokończymy V kolejkę rozgrywek juniorek starszych U-18 :)

XIV kolejka II LK

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Kanokajaki Basket 51 Lublin 70:56 (11:13, 25:23, 17:11, 17:9)  statystyki, tabela.

Przed Basketkami jeszcze tylko trzy spotkania w ramach rozgrywek drugoligowych. Trzymamy kciuki!

GO SMS GO!