• Pierwszy krok zrobiony! Otwieramy Turniej Strefowy od wygranej :)

Pierwszy krok zrobiony! Otwieramy Turniej Strefowy od wygranej :)

06 marca 201912-

Podopieczne trenera Piotra Rozwadowskiego pewnym krokiem weszły w Turniej Strefowy, który rozpoczął się w środowe popołudnie w Hali Powiatowej przy ul. św. Jana 30/36 w Pabianicach...

Dream Team U-18 juniorek młodszych rocznika 2001 i młodsze, w którym mamy, aż dziewięć Sreberek Mistrzostw Polski U-22K rozpoczął rywalizację strefową od pojedynku z Mistrzem woj. łódzkiego, drużyną PTK CIS Multis Multum Pabianice prowadzoną przez legendarną "1" Złotek Mistrzostw Europy z 1999 roku - Sylwię Wlaźlak.

Przypomnijmy w dwóch pojedynkach rundy zasadniczej nie brakowało emocji... w pierwszej kolejce 28.10.2018 r. pabianiczanki wygrywają zdecydowanie 54:33, ale z obecnego składu zabrakło, aż 7 Basketek, w drugim udanie zrewanżowaliśmy się koleżankom z Pabianic. Zagraliśmy 13 stycznia 2019 r. w VI kolejce, gdzie już Coach Piotr dysponował składem, z dwoma brakami Pszczółką i Obro - 73:67.

Więc spotkanie mistrza z wicemistrzem miało dać odpowiedź, kto wytrzyma presję oraz jak wyglądają Basketki, które rozegrały w roku 2019 uwaga;  9 spotkań I LK, 7 - II LK, 10 - U-22K oraz 5 - U-18K! Szok łącznie 21 spotkań, przypomnijmy za przygotowanie motoryczne odpowiedzialny jest trener Piotr Milbrandt, a opiekę medyczną sprawują fizjoterapeuci Paweł Karasiak oraz Bartłomiej Cieplucha! Brawo WY :)   Mimo, że przemęczenie na pewno nie pomagało SMS-iankom wytrzymały ciężar gatunkowy rywalizacji z pabianiczankami! Po pięciu minutach prowadziły 4:7, by po kolejnych czterech 7:15, ale w końcówce pierwszej kwarty gospodynie odnotowują run 5:0 i ostatecznie kończy się I kwarta przy wyniku 12:15!

W drugiej i trzeciej części mocniejsza obrona i skuteczniejsze akcje naszej Reprezentacji Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim wywindowały podopieczne trenera Piotra na prowadzenie 23:50, po chwili ostatniej odsłony dokładamy kolejne 4 oczka i nadszedł czas dla zmienniczek, które powalczyły w ostatniej odsłonie.

Dziękujemy pabianiczankom za ambitną postawę, a SMS-iankom gratulujemy za mocne wejście w Turniej Strefowy! BRAWO WY :)

Już jutro przenosimy się do Bydgoszczy, gdzie zagramy w trzech kolejnych spotkaniach, czwartek godzina 18.30 z gospodarzem turniejowym drużyną MUKS WSG Supravis Bydgoszcz, piątek godz.18.45 z drużyną Basket 25 Bydgoszcz oraz w sobotę o godzinie 12.45 z ekipą MMKS Katarzynki Toruń.

Trzymamy mocno kciuki!

Turniej Strefowy juniorek młodszych U-18
PTK CIS Multis Multum Pabianice - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 48:63 (12:15, 8:20, 3:15, 25:13) statystyki.
W drugim dzisiejszym spotkaniu bydgoszczanki podopieczne trenera Piotra Feddera i Łukasza Koteckiego zmierzyły się z toruńską ekipą prowadzoną przez Tomasza Urbana i Marka Szwejkowskiego, wygrały organizatorki Turnieju Strefowego 55:35.
Jutro startujemy o godzinie 8.30! Powodzonka :)