• Aleksandrowskie żaczki idą jak burza!

Aleksandrowskie żaczki idą jak burza!

26 marca 201812-

W uzupełnieniu sobotniego Basketowego grania czas na opis niedzielnego turnieju żaczek U-12K rocznika 2006 i młodsze, który również odbył się w Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim w hali SP 1 przy ul. Waryńskiego 22/26!

Podopieczne trenera Jakuba Głuszka na dzień dobry otrzymały przepiękne stroje ufundowane przez firmę COMPAL Europe Poland Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Technicznej 7 w Łodzi, szczególne podziękowania dla Dyrektora Pana Sofiane Rachedi i kierowniczki grupy żaczek Pani Anety Sasiuk za zaangażowanie i pomoc dla naszych Basketek! Dziękujemy :)

Turniej żaczek rozpoczął pojedynek drużyny przyjezdnej z Miasta Ksawerowa oraz gospodyń, gdzie wzorem młodszych Basketek kluczem do wygranej jest agresywna obrona i "łatwe" punkty z kontr! Podopieczne trenera Jakuba otwierają turniej od wygranej, mimo bardzo dzielnej postawy koleżanek z Ksawerowa :)

II turniej żaczek U-12 mecz nr 1

UKS Atlas Ksawerów - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 43:70 (9:16, 5:11, 9:16, 20:27) statystyki

W drugim meczu niedzielnego grania żaczek U-12 na aleksandrowski parkiet wkroczyły drużyny przyjezdne i rozegrały mega ciekawe i niezwykle zacięte spotkanie, o którego losach przesądziły rzuty osobiste z ostatniej minuty meczu! Podkreślmy wyrównane spotkanie wszystkie trzy pierwsze kwarty na remisie!

II turniej żaczek U-12 mecz nr 2

KKS Pro-Basket Kutno - UKS ATLAS Ksawerów 34:35 (5:5, 14:14, 10:10, 5:6) statystyki

Ostatni pojedynek żaczkowego grania również rozpoczął się od bardzo zaciętej rywalizacji w pierwszej odsłonie! Remisowa kwarta (14:14) zapowiadała kolejny horror w wykonaniu kutnianek, ale podopieczne trenera Tomasza Pasińskiego nie wytrzymały tempa gry i musiały pogodzić się z drugą niedzielną przegraną. Team trenera Jakuba odnotowuje czwarte zwycięstwo w sezonie 2017/2018 i tylko drużyny z Pabianic i Bełchatowa mogą się pochwalić brakiem porażki na etapie marca 2018 roku! Brawo WY :)

Dziękujemy trzem drużynom za stworzenie super widowiskowych i zaciętych pojedynków, które mogli oglądać licznie zgromadzeni kibice ekip z Ksawerowa, Kutna oraz Miasta Sportu Aleksandrowa Łódzkiego! Podziękowania dla kibiców :)

Przed Basketkami pierwszy wyjazdowy turniej, który odbędzie się w Mieście Łowicz - 8.04.2018 r. (niedziela), gdzie zagramy z drużynami UMKS Księżak Łowicz oraz ŁKS KK Łódź. Trzymamy mocno kciuki :)

II turniej żaczek U-12 mecz nr 3

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - KKS Pro-Basket Kutno 63:25 (14:14, 14:6, 15:0, 20:5) statystyki, tabela.