• Udany początek w półfinałach MP U-22K!

Udany początek w półfinałach MP U-22K!

04 lutego 201712-

Team U-22K udanie rozpoczyna udział w półfinałach Mistrzostw Polski juniorek starszych! Wyjazd do Gdańska rozpoczęliśmy od rywalizacji z mistrzem strefy łódzko-kujawsko-pomorskiej, drużyną MMKS Katarzynki Toruń, prowadzoną przez trenera Tomasza Urbana.

Rywalizacja z zapleczem toruńskiej drużyny ekstraklasy-BLK rozpoczyna się nerwowo dla aleksandrowskiej drużyny, która nie potrafi wykorzystać przewagi fizycznej nad młodszymi, ambitnie walczącymi Katarzynkami. Podopieczne trenera Piotra Neydera raziły brakiem skuteczności w "pomalowanym" oraz na obwodzie, a torunianki przeciwnie szokowały wysokim procentem rzutów dystansowych i na półdystansie! Efekt przegrana 2 pkt. pierwsza odsłona i remis w II części zaciętej rywalizacji (21:19. 22:22)!

Lecz z pierwszym gwizdkiem sędziowskim rozpoczynającym drugą połowę spotkania, przecieraliśmy oczy ze zdziwienia, na parkiecie wreszcie powróciła waleczna gra aleksandrowianek, które "rozstrzelały" się prezentując rewelacyjną postawę w ataku i jeszcze lepszą grę w obronie! Efektem ciężkiej pracy Basketek jest wygrana III kwarta 15:29, która zadecydowała o końcowym wyniku!

W ostatniej kwarcie kontrolowaliśmy wynik rywalizacji otwierającej półfinał MP U-22K w grupie III, gdzie trener Piotr docenił ciężką pracę treningową naszej całej ławki, dając szansę wszystkim zawodniczkom reprezentującym Miasto Sportu Aleksandrów Łódzki!

Statystyki meczowe; punkty po stratach 18:16 (Toruń:Alex), punkty spod kosza 38:52, punkty drugiej szansy 3:31, punkty po szybkim ataku 13:10, najwyższe prowadzenie 6:23, najwyższa seria punktowa 6-0 (6-0):9-0 (46-55), zmiany prowadzenia 11, remisy 12, punkty zmienników 3:16,  czas prowadzenia 11:39 minut Toruń,  22:58 minut Alex!

Dziękujemy Basketkom za rewelacyjną drugą połowę, gdzie pokazaliśmy potencjał sportowy naszej drużyn, a przeciwniczko gratulujemy ambitnej postawy z pierwszej połowy!

W drugim meczu naszej grupy gospodynie Politechnika Gdańska niespodziewanie wysoko pokonuje Mistrzynie Polski z ubiegłego sezonu w rywalizacji juniorek młodszych U-18K ekipę MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 66:40.

W sobotę zagramy właśnie z drużyną z Mazowsza, która zagra o wszystko, a gospodynie zmierzą się z toruniankami! Początek spotkań godz.16.00 oraz 18.15! Trzymajcie kciuki!

GO U-22 GO!

Półfinał MP U-22K grupa III

MMKS Katarzynki Toruń - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 78:99 (21:19, 22:22, 15:29, 20:29) statystyki, tabela.