• Niecelne 100 procentowe akcje, się mszczą... :(

Niecelne 100 procentowe akcje, się mszczą... :(

08 listopada 201812-

W minioną środę podopieczne trenera Adama Rajkowskiego zmierzyły się w meczu wyjazdowym z drużyną Basket 25 Bydgoszcz...

W przepięknej Artego Arenie przy ul. Toruńskiej 59 w Bydgoszczy o godzinie 16.15 rozpoczął się pojedynek juniorek starszych U-22, drużyn liderujących w rozgrywkach. Niestety już na rozgrzewce widoczna była niska skuteczność rzutowa Basketek, która niestety potwierdziła się podczas meczu!

Od pierwszych minut obydwie drużyny nie potrafiły złapać prawidłowego rytmu gry, by w końcowej części pierwszej kwarty zafundować kibicom "strzelaninę", która ostatecznie była na korzyść gospodyń 18:13. W drugiej osłonie powoli się rozkręcamy, ale podopieczne trenera Piotra Kulpekszy ponownie kontrują w końcowym etapie drugiej części i na tablicy widnieje wynik 30:32!

Niestety brak konsekwencji w obronie aleksandrowskich koszykarek brutalnie wykorzystują bydgoszczanki, które po przerwie trafiają 6 rzutów dystansowych, a w całym meczu 8! Wszystkie w III kwarcie z czego, aż cztery padają łupem, byłej Basketki Paulinki Niedziółki (19 pkt.), którą serdecznie pozdrawiamy :)

Walczyliśmy w końcówce odrabiając osiem punktów z rzędu, ale to nie wystarczyło :( Przegrywamy ważne spotkanie, które gdyby nie fatalna skuteczność rzutowa, byłoby nasze! Niewykorzystane 18 akcji 100% nie może zdarzać się na ostatnim etapie szkolenia młodzieżowego, to bardzo boli! :(

Cieszy powrót Natalii Łopińskiej (3 pkt. 1x3), Jessici Solak (3 pkt.) i pierwsze punkty Klaudii Dudek (10 pkt.), czekamy jeszcze na powrót kapitan Agaty Maciejewskiej.

Gratulując bydgoskiej drużynie, dziękujemy Basketkom za momenty, które pokazały potencjał naszej drużyny!

IV kolejka rozgrywek juniorek starszych U-22

Basket 25 Bydgoszcz - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 69:63 (18:13, 14:21; 26:14, 11:15) statystyki, tabela.

Kibiców serdecznie zapraszamy na środowe spotkanie (14.11.2018 r.), które odbędzie się o godzinie 18.15, do Miasta Sportu przyjedzie ekipa z Torunia.