• SMS-ianki powalczyły w II Lidze Kobiet!

SMS-ianki powalczyły w II Lidze Kobiet!

21 lutego 201812-

Nietypowo we wtorek 20 lutego dokończyliśmy XV kolejkę rozgrywek II Ligi Kobiet, czyli uzupełnienia szkolenia SMS-ianek prowadzonych przez trenera Piotra Rozwadowskiego...

Uczennice I, II i III klas o profilu koszykarskim Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim zmierzyły się na własnym parkiecie z młodą drużyną z Miasta Żyrardowa!

Żyrardowianki prowadzone przez trenera Bartosza Słomińskiego od pierwszych minut miały problem ze skutecznością rzutową, ale dzielnie radziły sobie z agresywną obroną SMS-ianek, które narzuciły swój rytm gry! Wygrywamy pierwszą odsłonę różnicą 10 oczek i konsekwentnie "kąsaliśmy" obronę gości w kolejnej odsłonie powiększając przewagę do następnej "10" - na długą przerwę schodzimy przy wyniku 38:18!

Po przerwie Team coach-a Piotra nie zwalnia tempa, poprawiamy skuteczność i zdecydowanie lepiej bronimy dokładając w trzeciej kwarcie 18 oczek do przewagi. W ostatniej części obraz gry nie ulega zmianie, mniej doświadczone żyrardowianki nie były w stanie odpowiedzieć, a aleksandrowianki odnotowują piąta wygraną w rozgrywkach drugoligowych!

Dziękując za ambitną postawę drużynie z Żyrardowa, gratulujemy Basketkom za dobre spotkanie ze zbilansowaną grą w obronie i ataku! Brawo WY :)

Wartym podkreślenia jest zdobycz punktowa wszystkich SMS-ianek :) Gratulacje!

XV kolejka II Liga Kobiet

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - UKS Trójka Żyrardów 86:32 (20:10, 18:8, 24:6, 24:8) statystyki, tabela.

Przed uczennicami SMS LO Aleksandrów Łódzki pozostały trzy kolejki, powalczymy z łodziankami, radomiankami i skierniewiczankami!