• Pięknie przebudzamy się i jutro walczymy o Finał! <3

Pięknie przebudzamy się i jutro walczymy o Finał! <3

28 stycznia 202312-

Dream Team U-19 miał w drugim dniu półfinałowego turnieju juniorek starszych udowodnić swoją siłę grając z "ziomalkami za miedzy", podopiecznymi trenera Piotra Feddera! Tak się ułożyło, że zagraliśmy z bydgoszczankami czwarty mecz w sezonie 2022/20MJ i z bilansem 2:1 przystępowaliśmy do sobotniej rywalizacji...

Ekipa MKK Basketu 25 Bydgoszcz po wczorajszej wygranej miała za zadanie zdobyć kolejne dwa punkty, by spokojnie myśleć o awansie, a najstarsze SMS-ianki gdyby przegrały kończyłyby udział w tegorocznej edycji U-19K, więc każda z drużyn miała cel!

Niestety początek spotkania nie zapowiadał happy-end-u, wręcz przeciwnie zdenerwowane aleksandrowskie koszykarki, nie były w stanie zatrzymać śmiały akcji bydgoszczanek, które odnotowują run 7:0 :( Na szczęście w połowie pierwsze części zdobywamy pierwsze punkty za sprawą naszej center Justyny Adamczuk (8 pkt., 11 zbiórek, 4 asysty, 4 przechwyty, eval 23)! <3

Po chwili rozkręcamy się, by ostatecznie zakończyć pierwszą odsłonę wynikiem 12:10! <3

Łapiąc rytm gry i wreszcie zbilansowania obrony z atakiem w połowie drugiej części wychodzimy na najwyższe prowadzenie 29:17, ale pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 35:24! <3

Zaangażowanie, walka i determinacja nie opuszcza naszych Basketek w kolejnej części, gdzie uradowani Kibice Rodziny UKS-u z radością w sercach podziwiają kolejne super minuty naszej reprezentacyjnej drużyny! W połowie trzeciej odsłony mamy już wynik 50:25, ale to nie koniec! Najwyższe prowadzenie zdobywamy po bardzo mądrzej grze i w defensywie i ofensywie w szóstej minucie ostatniej kwarty, przy wyniku 63:34! <3

Dziś podopieczne sztabu trenerskiego Bartosz&Jakub&Karol zagrały bardzo odpowiedzialnie i z wielkim zaangażowaniem, z pełną determinacją przedłużając przygodę z udziałem w fazie ogólnopolskiej! Jesteśmy z Was dumni! <3

Dziękujemy bydgoszczankom za walkę!

MVP spotkania, była bezapelacyjnie Basketka - Weronika Kobza "Kobi" (12 pkt., 2x3, 9 zbiórek, 3 asysty, 2 przechwyty, 1 blok, eval 15)!

II dzień 1/2 MMP U-19K Hala MOSiR Lublin al. Zygmuntowskie 4 28.01.20MJ r. (sobota) godz.16.00

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MKK Basket 25 Bydgoszcz 64:57 (12:10, 23:14; 18:7, 11:16) statystyki

Jutro ostatni bój, w którym zmierzymy się z ekipą RMKS Rybnik, która przegrywa dwa spotkania, więc o godzinie 10.00 zagramy o zwycięstwo, które daje udział w Wielkim Finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19K!