• Hit V kolejki dla SMS I :) Gratulacje!

Hit V kolejki dla SMS I :) Gratulacje!

19 listopada 201712-

Team juniorek młodszych oparty na uczennicach II A oraz I A i B SMS LO Aleksandrów Łódzki zmierzył się w hicie piątej kolejki z pabianicką drużyną, niepokonanym liderem rozgrywek U-18. Podopieczne głównego trenera Piotra Rozwadowskiego, Adama Rajkowskiego (trening indywidualny z wysokimi graczami) oraz trenerów przygotowania motorycznego Piotra Milbrandta i Macieja Kosiaka rozpoczęły z wielkim animuszem, by w trzeciej minucie prowadzić już 9:0! Kolejne minuty również należą do SMS-ianek, które z wielkim zaangażowaniem grają zbilansowaną grę obrony z atakiem! Ostatecznie po najlepszej kwarcie w sezonie 2017/2018 w wykonaniu podopiecznych trenera Piotra otwieramy spotkanie 20:8 :)

Po krótkiej przerwie zaczynamy obniżać swoje loty, a pabianiczanki prowadzone przez trenerkę Sylwię Wlaźlak odradzają się z każdą minutą. Niestety pomagając im w odbudowie, nie trafiamy aż ośmiu rzutów z linii osobistych :( Na dłuższą przerwę schodzimy przy wyniku 34:29, drużyna z Pabianic odrabia, aż 7 oczek!

W trzeciej odsłonie trwa walka, ale tym razem punkt za punkt ponownie ze wskazaniem na gości, którzy wygrywają kwartę 10:12 :(

Ostatnie dziesięć minut należało, do tych spotkań, które nazywamy "horrorami"!

Nerwową czwartą cześć zaciętej rywalizacji otwiera Patrycja Borawska (10 pkt. 1x3) celnym rzutem dystansowym, ale przyjezdne nie zamierzały skapitulować. Z końcem drugiej minuty zbliżają się na dwa punkty 47:45... szachy trwają dalej, zmęczone zawodniczki obydwu drużyn pudłują w kolejnych akcjach, ale jako pierwsze wytrzymują aleksandrowskie koszykarki, które ponownie za sprawą "Bori" zwiększają prowadzenie do stanu 49:45! Wymiana ciosów trwa dalej, w połowie ostatniej odsłony pabianiczanka Ewa Kielar (7 pkt.) zmniejsza straty ponownie do dwóch oczek 49:47, otwierając kolejne sceny horroru! W szóstej minucie przebija się przez zacieśnioną obronę strefową drużyny z Pabianic nasza center Martyna Leszczyńska (16 pkt.) i kolejny raz wychodzimy na czteropunktowe prowadzenie 51:47 :) spotkanie się nie skończyło, a ambitne pabianiczanki ponownie odrabiają straty i na 12 sekund do końca rywalizacji zbliżają się na 1 punkt... w międzyczasie ponownie dwukrotnie pudłujemy na linii rzutów osobistych za sprawą SMS-ianki Justyny Samulak (3 pkt.), aż 11 niecelnych w spotkaniu :( serca kibiców aleksandrowskiej drużyny zamarły, kiedy w 4 sek. wypada z rąk Martyny Leszczyńskiej piłka i toczy się na aut... time out dla PTK!

Ostatecznie po nieskutecznej ostatniej akcji pabianiczanek wygrywamy arcyważny mecz przybliżający SMS-ianki do znalezienia się w pierwszej dwójce województwa łódzkiego, co uprawnia nas do dalszego etapu jakim jest turniej strefowy! Dziś pokazaliśmy determinację w obronie i ataku od pierwszych minut i wybroniliśmy zasłużone zwycięstwo :)

Dziękując za ambitną walkę pabianiczankom, gratulujemy SMS-iankom za bardzo dobry mecz, ze znakomitą pierwszą kwartą, na wyróżnienie w dzisiejszym horrorze zasługuje nasza rozgrywająca kapitan Wiktoria Kośla (16 pkt., 2x3), która dwoiła się i troiła w grze obronnej i w ataku prowadząc drużynę do zwycięstwa! BRAWO WY :)

Juniorki młodsze U-18 piąta kolejka
UKS Basket SMS I Aleksandrów Łódzki - PTK CIS Multis Multum Pabianice 51:50 (20:8, 14:21, 10:12, 7:9) statystyki, tabela.
Za tydzień 26 listopada (niedziela) powalczymy na wyjeździe w legendarnej hali MOSiR przy ul. Skorupki 21 w Łodzi. Startujemy o godzinie 11.00! Trzymamy kciuki :)