• Bliskie sprawienia niespodzianki ...

Bliskie sprawienia niespodzianki ...

30 października 201612-

Drużyna reprezentacyjna UKS-u pod wodzą trenerów Piotra Neydera i Edyty Koryzna zmierzyła się w minioną sobotę z jednym z faworytów rozgrywek I Ligi Kobiet - zespołem Pomarańczarni MUKSu Poznań. Nasz sobotni rywal po 3 spotkaniach tego sezonu zajmował 3 miejsce w tabeli, z bilansem 3 zwycięstw i żadnej porażki.  Koszykarki z Aleksandrowa chciały za to poprawić swoje humory po porażce 67-59 na ŁKS-ie. Zdecydowany faworytem tego spotkania był jednak zespół ze stolicy wielkopolski.

Początek meczu był bardzo wyrównany, walka punkt za punkt. Od 5 minuty meczu gra lepiej zaczęła się układać gospodynią, które dzięki dobrej grze w obronie zawodniczek podkoszowych i świetnej pracy w ataku Agnieszki Myślak wyszły na 6 punktowe prowadzenie, którego nie oddały do końca pierwszej części meczu. Oprócz naszej rozgrywającej na szczególne wyróżnienie po 10 minutach spotkania zasługuje także Weronika Telenga, która zbierała dużo piłek pod koszem, była skuteczna w sytuacjach rzutowych i pewna w defensywie. Najlepiej na początku pojedynku z MUKS-em działał jednak kolektyw, drużyna która swoją grą cieszyła oko. (22-16)

Kolejną kwartę spotkania zaczęliśmy od świetnego rzutu dystansowego Natalii Danych, po którym wyszliśmy na 9 punktowe prowadzenie. Niestety w dalszej części meczu karty rozdawały zawodniczki z Poznania, które dzięki pewnej grze w defensywie szybko odrobiły straty i zaczęły wieść prym na parkiecie. Basketki z Aleksandrowa jednak nie odpuszczały ani chwili, dzięki czemu mimo świetnej gry rywalek na przerwę zeszły tylko z 4 punktową stratą. (36-40)

Gdy zawodniczki wróciły do gry po przerwie wszystko wskazywało na to, że mecz w dalszej części będzie wyrównany. Niestety dla naszych zawodniczek lepiej 3 kwartę rozpoczęły koszykarki z Poznania, które szybko wyszły na 10 punktowe prowadzenie, pewnie kierując grą. W dalszej części spotkania przewaga MUKS-u niewiele się zmieniała, był moment, w którym Basketki doskoczyły do rywalek na 8 punktów, odrabiając 6 oczek, jednak koszykarki z Poznania szybko wracały na właściwe tory i zdobywały punkty pozwalające spokojnie dowieźć korzystny wynik do końca kwarty.

Czwarta kwarta to już niestety dominacja zespołu trenera Macieja Brodzińskiego. Drużyna ze stolicy wielkopolski przez ostatnie 10 minut meczu nie dała dojść do głosu gospodynią, regularnie powiększając swój dorobek punktowy, w pewnej części spotkania prowadząć nawet 26 punktami. W końcówce waleczne Basketki jednak zrobiły wszystko żeby odrobić chociaż kilka oczek, dzięki czemu zmniejszyły prowadzenie MUKSu do 15 oczek.

Mimo porażki i to drugiej z rzędu, należy pochwalić postawę młodych-gniewnych z Aleksandrowa Łódzkiego, które ambitnie walczą z czołowymi drużynami przedsionka ekstraklasy!! DZIĘKUJEMY!!

I LK (V kolejka) grupa B

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Pomarańczarnia MUKS Poznań 62:77 (22:16, 14:24, 13:21, 13:16)

Przed Basketkami daleki wyjazd do Głuchołaz, gdzie zmierzymy się o godz.16.00 z miejscowi drużyną MUKS Chrobry Basket ...