• Basketki powalczyły w Pabianicach

Basketki powalczyły w Pabianicach

12 listopada 201812-

Raport weekendowy rozpoczynamy od podsumowania wyjazdu do Miasta Pabianice naszych Basketek rocznika 2006 i młodsze, które rywalizowały w turnieju z dwoma drużynami z Ksawerowa i gospodyniami, przypomnijmy trenerkę Elenę Redłowską-Agafonnikovą zastępował uzdolniony młody coach Kacper Nowowiejski...

Trenerka Elena wyjechała na kolejne szkolenie trenerów w ramach Programu SMOK (Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki), które odbyło się w Mieście Żyrardów (10/11.11.2018 r.).

Rywalizację na legendarnej hali przy ul. Grota-Roweckiego 3 w Pabianicach rozpoczęliśmy od zmierzenia się z koleżankami z Ksawerowa, gdzie od pierwszych minut rytm gry wyznaczały gospodynie, a brak skuteczności rzutowej naszych koszykarek nie pomagał w odniesieniu sukcesu. Cieszy natomiast, że aż osiem Basketek punktowało. Brawo WY :)

Gratulując ksawerowiankom, dziękujemy Basketkom za dzielną postawę. Wartym odnotowania jest fakt występu w drużynie Ksawerowa dwóch wychowanek UKS-u Basket Wiktorii Mikuły i Oliwii Radziszewskiej oraz Basketki Zofii Śmigiel. Serdecznie Was pozdrawiamy :)  Drużynę poprowadziła była trenerka naszego klubu Pani Edyta Koryzna.

III kolejka rozgrywek młodziczek młodszych U-13

Basket 4EVER Ksawerów - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 80:38 (25:6, 21:9, 14:11, 20:12) statystyki, tabela.

W drugim spotkaniu zmierzyliśmy się z podopiecznymi trenerki Marzeny Głaszcz i ponownie musieliśmy uznać wyższość przeciwniczek, choć ciut odważniej powalczyły aleksandrowskie koszykarki zabrakło zaangażowania w grze obronnej. Cieszy rozwój młodej-gniewnej Oliwii Gleń Basketki rocznika 2007, która zaliczyła 18 zbiórek, w tym 8 w ataku! Brawo TY :)

Gratulujemy pabianiczankom za wygraną, a Basketkom dziękujemy za walkę, dziś się nie udało, ale wracamy do ciężkich treningów i walczymy ze swoimi słabościami! Głowa do góry! Never give up! Podziękowania za doping i wspieranie Basketek kierujemy do rodziców! Brawo WY :)

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - PTK Suwary Pabianice 34:63 (5:20, 8:15; 7:14, 14:14) statystyki

Przed podopiecznymi trenerki Eleny "chwila" przerwy, by pierwszego grudnia we własnej hali zmierzyć się z koleżankami z Widzewa Łódź, już dziś serdecznie zapraszamy Państwa na godzinę 10.00.

Do zobaczenia :)