• Horror z happy end-em! <3

Horror z happy end-em! <3

15 stycznia 202212-

W drugim dniu rywalizacji Turnieju Półfinałowego Młodzieżowego Pucharu Polski zmierzyły się dwie drużyny jak dotąd niepokonane, Aleksandrów Łódzki kontra Poznań!

Dziś SMS-ianki z Miasta Sportu miały za zadanie skonfrontować się z drużyną aspirującą do walki o medale Mistrzostw Polski juniorek starszych U-19, rywalizacja mistrzyń woj. łódzkiego i wielkopolskiego!

Niestety pierwsze dziesięć minut nie należały do aleksandrowianek, które broniąc "każdy swego" popełniały liczne błędy w obronie, które skrzętnie wykorzystywały poznanianki. Różnica 12-punktów na tym poziomie, to knock-down, w którym liczony, był UKS :(

Ale od pierwszego gwizdka sędziowskiego uruchamiającego drugą odsłonę, zaczyna się show podopiecznych trenera Adama Rajkowskiego i Sebastiana Karalusa! Rewelacyjna obrona z mnóstwem zaangażowania, walki, poświęcenia przynosi zamierzone rezultaty odrabiamy wszystkie starty i na zasłużoną dłuższą przerwę wychodzimy przy remisie 26:26...

Kiedy Kibice Rodziny UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki pewni, że już złapaliśmy wiatr w żagle, ponownie otrzymują cios, może już nie KO, ale jednak "chwilowo zamroczone" Basketki, nie były w stanie ustabilizować formacji obronnej. Niestety :( Ostatecznie MUKS odskakuje na 2 punkty!

Na ostatnie dziesięć minut wychodzimy zdeterminowani, ale to poznanianki lepiej otwierają IV kwartę run-em 2:7 :( ale od ósmej minuty zaczynamy pokazywać "aleksandrowski charakter"! Ciągle wspaniale zaangażowane w obronie SMS-ianki zaczynają przebijać się przez bardzo szczelną defensywę poznanianek! <3

Konsekwentnie punkt za punkt, mija kolejna minuta i kiedy na tablicy widnieje time 1.34 doprowadzamy do remisu- 51:51! <3

I kiedy kolejna "trójkę" trafia Karolina Dżochowska "Dżocho" (21 pkt., 3x3, 7 zbiórki, 3 przechwyty, 1 blok, eval 21!), wybucha euforia radości na ławce UKS-u <3 ale nie na długo, po chwili mamy kolejny remis, już ósmy w spotkaniu 54:54!

Na niespełna 37 sekund do zakończenia znakomitych emocji sportowych szczęście pochyliło się w kierunku Dream Team-u U-19 z Miasta Sportu, akcję w "pomalowanym" wykorzystuje Emilia Bołbot "Emi", (2 pkt. 12 zbiórek i 6 w ataku!, 1 asysta, eval 5), która zdobywa swoje jedne punkty, ale najważniejsze dla swojej ukochanej drużyny! Brawo Emi <3

Dziś po raz drugi wybrano MVP w osobie kapitan UKS-u Alicji Jarząb "Alutka" (25 pkt., 50% z gry, za jeden 77,8%, 8 zbiórek, 4 asysty, 4 przechwyty, eval 27!) Brawo Alutka <3

Lecz dziś na brawa i całusy od wspaniałych Kibiców zasługuje cały Dream Team U-19 za trzy kwarty rewelacyjnej obrony! <3

Po wspaniałej walce wygrywamy bardzo ważny bój o udział w dwóch finałach! Gratulujemy <3 Jesteście Wielkie!

II dzień 1/2 MPP grupa B 15.01.2022 r. godz.15.30 Hala ZS nr. 8 ul. Wiczlińskiego 50a Gdynia

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MUKS Poznań 56:54 (6:18, 20:8; 12:14, 18:14) statystyki, tabela.

Wyniki wszystkich spotkań - tutaj

W drugim pojedynku gospodynie GTK Gdynia wygrywa z drużyną MUKS Piaseczno i jutro gdynianki stoczą mecz o wszystko z aleksandrowiankami! Start o godzinie 12.30! Trzymamy mocno kciuki <3