• Znakomita pierwsza odsłona, to za mało :(
image

Znakomita pierwsza odsłona, to za mało :(

10 lutego 201812-

Dziś wreszcie podopieczne trenera Piotra Rozwadowskiego wróciły na parkiet, gdzie po blisko miesięcznej przerwie rozegrały spotkanie w ramach rozgrywek II Ligi Kobiet...

Wyjazdowe spotkanie z utytułowaną drużyną UKS Huragan Wołomin miało odpowiedzieć, czy jesteśmy w stanie wrócić do walki z czołówką II LK!

Szkoła Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkiem i jego uczennice klasy I A i B rocznika 2001 uzupełniona drugoklasistką Wiktorią Koślą zaczęła walkę w Mieście Wołominie od znakomitej obrony (zona press) i zdobywania "łatwych" punktów, radość po pierwszej odsłonie wygranej 9:23 nie trwała długo gospodynie prowadzone przez trenera Piotra Dąbrowskiego ambitnie wzięły się do odrabiania strat. Po zaciętej walce w II kwarcie ostatecznie pierwsza połowa kończy się wynikiem 25:38...

Po przerwie niedoświadczone Basketki nie potrafią wrócić do gry z pierwszej odsłony, zagubienie w obronie skrzętnie wykorzystują starsze wołominianki, które zbliżają się niebezpiecznie na 3 oczka, przed ostatnią kwartą na tablicy widzieliśmy wynik 48:51 i drżeliśmy z niepokoju o wynik końcowy!

Ostatni kwarta, to horror, który kończy się happy endem, ale dla ambitnie walczących gospodyń, które potwierdzają prawidło sportowe "zawsze gramy do końca"! Niestety, to wielka nauczka i zebrane bezcenne doświadczenie, które miejmy nadzieję zaprocentuje w walce juniorek starszych, już za chwilę wchodzimy w jej ostatnią fazę i mamy wielką nadzieję powrót do Finału Mistrzostw Polski!

Gratulujemy drużynie UKS Huragan Wołomin za ambitną walkę do ostatniej sekundy meczu, a SMS-iankom dziękujemy za znakomitą postawę w I kwartcie, niestety 14 pudeł z linii rzutów osobistych zamyka temat walki o zwycięstwo!


II Liga Kobiet XIV kolejka
UKS Huragan Wołomin - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 65:64 (9:23, 16:15; 17:13, 17:13) statystyki, tabela.
Spotkanie XV kolejki zostało przełożone na wtorek 20 lutego, gdzie zmierzymy się na własnym parkiecie z drużyną z Miasta Żyrardowa.
Zapraszamy na godzinę 19.00 do hali SP 1 przy ul. Waryńskiego 22/26 w Mieście Sportu Aleksandrowie Łódzkim.
GO SMS GO!