• Dzielna walka z liderem!

Dzielna walka z liderem!

26 listopada 201812-

Weekendowy raport dokonań aleksandrowskiej młodzieży rozpoczynamy od opisu sobotniej rywalizacji drugoligowej...

W hali SP 1 przy ul. Waryńskiego 22/26 w Mieście Sportu podopieczne trenera Piotra Rozwadowskiego i Piotra Milbrandta zmierzyły się w siódmej kolejce z niepokonanym liderem rozgrywek II Ligi Kobiet drużyną MUKS UMED AZS Łódź prowadzoną przez trenera Piotr Niewiadomskiego.

Uczennice I i II klasy o profilu koszykarskim Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim pierwsze minuty rozpoczynają bardzo nerwowo, ale kapitan Sylwia Sobczak w czwartej minucie daje sygnał do walki trafiając rzut dystansowy.

Od tego momentu rozpoczynamy ambitną walkę, w której na wyróżnienie zasługuje cała drużyna dzielnie walcząca w obronie i ataku!

Kwintesencją dobrze zorganizowanej i co najważniejsze zbilansowanej gry była druga odsłona, w której Team P&P pokazał efekt ciężkiej codziennej pracy! Pięć trafionych "trójeczek" pozwoliło na wygraną kwartę i rozbudzenie nadziei na wygraną :) Brawo WY!

Niestety siedmiopunktowe prowadzenie gości (29:36) do przerwy uśpiło SMS-ianki, w trzeciej odsłonie to właśnie bardziej doświadczone łodzianki przejęły inicjatywę i w dwóch ostatnich kwartach kreowały grę. Ambitne Basketki nie potrafiły odpowiedzieć, by ostatecznie uznać wyższość koleżanek w UMED-u.

Gratulując łodziankom, serdecznie dziękujemy podopiecznym Team-u P&P za bardzo ambitną postawę pokazującą potencjał SMS-ianek. Dziękujemy!

Podkreślmy SMS niczym GSW trafiał w sobotniej wczesne popołudnie 9/24 z 38 % skutecznością, 7 w ataku i 20 w obronie łącznie 27 zbiórek, 15 asyst i 14 przechwytów - szacun! Brawo WY :)

Od dzisiejszego newsa dołączamy statystyki prowadzone skrupulatnie podczas spotkań przez kontuzjowane SMS-ianki i "dopieszczone" przez coach-a Piotra Rozwadowskiego! Dziękujemy :)

VII kolejka rozgrywek II Ligi Kobiet
UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - MUKS UMED AZS Łódź 56:87 (9:19, 20:17; 13:25, 14:26) statystyki, tabela.
SMS-ianki już w najbliższy czwartek wyruszą do Sokołowa Podlaskiego, gdzie zmierzą się o godzinie 16.00 z drużyną MPKK Sokołów S.A. Trzymamy mocno kciuki!